Oculus Go: mobilne okulary do wirtualnej rzeczywistości już w maju?

Oculus Go: mobilne okulary do wirtualnej rzeczywistości już w maju?

Opublikowano 19.03.2018 9:43 -


Okulary obsługujące wirtualną rzeczywistość bez wsparcia komputera mają zadebiutować na rynku już w maju 2018 roku. Przynajmniej według zapowiedzi Facebooka, który właśnie na ten miesiąc zaplanował premierę swoich Oculus Go.

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to trendy, które według wszelkich prognoz mają zostać jeszcze bardziej spopularyzowane w 2018 roku. I wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Jakiś czas temu Facebook zaprezentował bowiem nowe okulary obsługujące wirtualną rzeczywistość – Oculus Go. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nowe okulary do działania nie będą potrzebowały komputera. Wszystkie podzespoły umieszczone zostały w samych oprawkach.

Premiera w trakcie konferencji F8

Serwis Variety dotarł do informacji, że nowe okulary do wirtualnej rzeczywistości od Facebooka mają zadebiutować w maju tego roku. Prawdopodobnie stanie się to podczas corocznej konferencji dla deweloperów – F8. Właśnie w trakcie wydarzenia, 1 maja, mamy usłyszeć, że gogle trafią do sprzedaży. Jednak do informacji tych jak na razie nie odniósł się ani sam Zuckerberg, ani jego pracownicy. Pozostaje więc wierzyć, że informacje, którymi dysponuje serwis Variety są rzeczywiście wiarygodne.

Oculus Go: specyfikacja i cena

Te mobilne, czy – jak określają je niektórzy – autonomiczne okulary do VR mają być dostępne w cenie od 199 dolarów za wariant z wbudowanymi 32 GB pamięci na dane. Z kolei wariant z 64 GB pamięcią ma być droższy i jak na razie jego cena nie jest jeszcze znana. Na pokładzie urządzenia znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 821 oraz wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2560×1440 pikseli.

Jak na razie nie wiadomo, czy urządzenie trafi do Polski. Na tę informacje pozostanie jeszcze trochę poczekać – zapewne do targów F8, jeśli informacja o premierze mobilnych okularów do VR się potwierdzi.

Wieści z Rozładowani.pl