Każdy kierowca, który porusza się po drogach w Polsce, powinien mieć wykupioną polisę OC. Jej brak to ogromne ryzyko. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni kierowcę podczas spowodowania kolizji lub wypadku, w wyniku którego ofiara poniosła uszczerbek na zdrowiu i mieniu. Wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odpowiednią rekompensatę poszkodowanemu. Gdyby pojazd sprawcy wypadku nie był ubezpieczony, ten jest zobowiązany do wypłaty pieniędzy z własnej kieszeni. Dlatego o ubezpieczenie OC warto zadbać nawet wtedy, gdy sprzedajesz samochód przez komis, sprowadzasz pojazd z zagranicy, jesteś właścicielem zabytkowego auta czy poruszasz się sprzętem wolnobieżnym. Dowiedz się więcej o OC na miesiąc.

Ubezpieczenie krótkoterminowe na szczególne sytuacje

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest ubezpieczenie OC. Jego brak wiąże się z karami pieniężnymi, a w momencie wypadku – z mandatem oraz koniecznością zapłaty wysokiego odszkodowania. Zamiast wybierać 12 miesięczną ochronę, możesz sięgnąć po OC krótkoterminowe, które trwa 30 dni.

To ubezpieczenie możesz zawrzeć, gdy:

  • sprzedajesz samochód za pośrednictwem komisu,
  • masz zabytkowy pojazd, którym nie poruszasz się na co dzień,
  • sprowadzasz samochód z zagranicy,
  • auto jest zarejestrowane czasowo.

Zdecydowałeś się sprzedać auto w komisie? To prosty i szybki sposób na sprzedaż pojazdu. W przypadku oddania samochodu do komisu, można zawrzeć umowę na tzw. OC komisowe. Jest to krótkotrwałe rozwiązanie, które nie jest zbyt kosztowne, a pozwala na zapewnienie pełnej ochrony kierowcy.

Krótkoterminowa polisa to świetne rozwiązanie także dla właścicieli aut historycznych, którzy uruchamiają swoje pojazdy tylko na przegląd lub wyjazd na zlot zabytkowych samochodów. Bez zbędnych i nadmiernych wydatków.

30-dniowe OC sprawdzi się także w przypadku, jeśli potrzebujesz czasu na zarejestrowanie pojazdu w kraju. Według ustawy masz na to miesiąc, więc to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę na miesięczne OC?

Jesteś zainteresowany krótkoterminowym ubezpieczeniem OC, ale nie wiesz, gdzie szukać najlepszej oferty? Szeroki wybór towarzystw ubezpieczeniowych zdecydowanie nie ułatwia poszukiwań.

Najbardziej aktualne oferty polis OC znajdziesz na specjalnych platformach z ubezpieczeniami, takich jak np. rankomat.pl. Specjaliści zadbali o to, abyś mógł z łatwością porównać dostępne propozycje towarzystw ubezpieczeniowych i przygotowali profesjonalne kalkulatory OC i AC. Dzięki temu wygodnie, wprost z własnej kanapy możesz zapoznać się z każdą, interesującą Cię ofertą.

Ile kosztuje krótkoterminowe OC za samochód?

W przypadku standardowych ubezpieczeń cena za polisę OC może znacząco się różnić w zależności od modelu pojazdu, jego parametrów technicznych, wieku i doświadczenia kierowcy oraz jego historii wypadków. W przypadku polisy, która trwa miesiąc, obliczanie składki wygląda nieco inaczej.

Łatwo i bezpiecznie obliczysz wydatek na polisę za krótkoterminowe OC w najlepszym kalkulatorze OC/AC na rankomat.pl. Wprowadź swoje dane osobowe oraz techniczne pojazdu, następnie określ sposób jego użytkowania. System jest niezwykle szczegółowy – wymaga podania numeru PESEL, numeru silnika oraz tablicy rejestracyjnej. Te informacje są niezbędne do tego, aby otrzymać precyzyjną wycenę polisy. Po podaniu wszystkich informacji wyświetlą Ci się szczegółowe oferty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

W przypadku OC krótkoterminowego ceny za samochód osobowy wahają się od 75 do nawet 150 złotych. Jeśli chcesz ubezpieczyć auto ciężarowe, musisz liczyć się z większym wydatkiem.

Krótkoterminowe OC to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują stałej ochrony. Nie zwlekaj, tylko ubezpiecz swój samochód już dziś.


Artykuł sponsorowany, przygotowany przez markę Rankomat.