Po raz kolejny posłużę się wspomnieniami z dzieciństwa, ale nie sposób je ominąć, kiedy kultowe animacje mają szansę na nową wizualizację i zupełnie nowe życie.

Historia trzech dziewczynek, które zostały stworzone z cukru, słodkości i innych śliczności na kanale Cartoon Network towarzyszyła mi w latach 1998 – 2005, zapewniając doskonałą zabawę, oczekiwanie na kolejne przygody i utożsamianie się z bohaterkami. Do tej pory lubię powracać do ukochanych kreskówek, włączając je sobie do sobotniego śniadania. Dlatego informacja o tworzeniu serialu telewizyjnego z Bójką, bajką i Brawórką w roli głównej dosłownie mnie zelektryzowała. Czy słusznie? Jak na razie mamy informacje dotyczące obsady, a na resztę jak zwykle spokojnie sobie czekam.

Amerykańskie superbohaterki kieszonkowego rozmiaru, które nieraz ratowały miasto z opresji, dziś są nieco znużonymi dwudziestolatkami, które zaczynają żałować, że lata młodości upłynęły im na wykańczającej walce z przestępczością. Czy frustracja u dorosłych już kobiet nie przeszkodzi im w ostatnim zjednoczeniu przeciwko siłom zła? Czy dziewczynki o nadprzyrodzonych umiejętności raz jeszcze stawią czoła sytuacji, w której świat potrzebuje ich bardziej niż kiedykolwiek?

R E K L A M A

Obsada Atomówek

Pokrzepiająca jest na pewno wiadomość, że scenariuszem zajmą się Diablo Codi („Juno”; „Zabójcze ciało”; „Kobieta na skraju dojrzałości”) oraz Heather Regnier. Jednym z producentów, o którym wiemy już teraz, będzie Greg Berlanti twórca komiksowych seriali z uniwersum znanego jako „Arrowverse” oraz serialu „Riverdale”, opartego na motywach komiksów wydawnictwa Archie Comics.

A co z odtwórczyniami głównych ról? Tutaj być może Was zaskoczę.

W Brawórkę wcieli się Yana Perrault, której osobiście nie znam, a po zajrzeniu na IMDB nie znalazłam żadnej jej historii powiązanej wcześniej z kinem.

Rolę Bajki obejmie z kolei Dove Cameron, znana z takich ekranizacji jak „HAIRSPRAY LIVE!”, „NOC DUCHÓW: MIASTECZKO STRACHU”, czy „Kluseczka”.

Ostatnią główną bohaterką, którą ujrzymy na ekranie, będzie Chloe Bennet, jako Bójka, którą wcześniej mogliśmy zobaczyć w „Valley Girl”, czy „Nostradamus”.

atom

Jak według mnie zapowiada się ta obsada?

Staram się niczego nie skreślać na samym początku i tak jak w przypadku, chociażby „Sandmana”, bacznie obserwuję rozwój wydarzeń i kolejne etapy produkcji. Jedno jest pewne – kreskówki zajmują szczególne miejsce w moim sercu, więc trzeba będzie mocno się postarać, aby im dorównać.


Posłuchaj nas!