Obalamy mity o IT: co szósty programista mieszka z rodzicami, a 85% przyznaje, że uprawia sport

Opublikowano 4.11.2020 21:59 -


Stereotypów na temat branży IT jest tyle, co memów w internecie. Mieszkają z rodzicami, nie wychodzą z piwnicy, ich jedyny sport to e-sport. Można tak wymieniać bez końca, a ekipa z justjoin.it postanowiła obalić te mity i przygotowano badanie. A dokładniej - Antybadanie 2020.

Wyniki mogą mocno zaskakiwać, bo już na dzień dobry dowiadujemy się, że "tylko" niecałe 16% mieszka ze swoimi rodzicami. Idąc dalej można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy, a wszystkie z nich zobaczycie w poniższym raporcie.

Ambitny samouk

Najbardziej pożądany zawód świata wcale nie wymaga wykształcenia kierunkowego i zafascynowania technologią od najmłodszych lat. Antybadanie pokazuje, że trzy na pięć osób swoje pierwsze kroki z programowaniem stawia samodzielnie (61%), a tylko 35% zaczyna zgłębiać tajniki IT na studiach.

"Nowe technologie otaczają nas z każdej strony, więc wejście do tej branży nie jest tak trudne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Zainteresowanie tym tematem i możliwość tworzenia czegoś z niczego to najczęstsze przyczyny rozpoczęcia drogi zawodowej w IT. Ale co ciekawe, nasze Antybadanie ukazało też, że prawie co piąty programista znalazł się w branży przez przypadek"

- mówi Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT.

image processing20201104 1336 aq26dn

Raport powstał na podstawie odpowiedzi 5 649 programistów.

image processing20201104 32662 1q1g7ry

O Just Join IT

Just Join IT to największy i najszybciej rozwijający się portal rekrutacyjny dla polskiej branży IT. Został założony w 2017 roku przez Piotra Nowosielskiego i Tomasza Gańskiego, bez jakiegokolwiek wsparcia inwestorów. Budowany wraz ze społecznością polskich programistów, szybko wyrósł na lidera w branży. Portal współpracuje z ponad 3000 firm technologicznych. Miesięcznie 200 tysięcy polskich programistów przegląda ogłoszenia ponad 2,1 miliona razy.

źródło: justjoin.it

Wieści z Rozładowani.pl