Wyniki mogą mocno zaskakiwać, bo już na dzień dobry dowiadujemy się, że „tylko” niecałe 16% mieszka ze swoimi rodzicami. Idąc dalej można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy, a wszystkie z nich zobaczycie w poniższym raporcie.

Ambitny samouk

Najbardziej pożądany zawód świata wcale nie wymaga wykształcenia kierunkowego i zafascynowania technologią od najmłodszych lat. Antybadanie pokazuje, że trzy na pięć osób swoje pierwsze kroki z programowaniem stawia samodzielnie (61%), a tylko 35% zaczyna zgłębiać tajniki IT na studiach.

„Nowe technologie otaczają nas z każdej strony, więc wejście do tej branży nie jest tak trudne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Zainteresowanie tym tematem i możliwość tworzenia czegoś z niczego to najczęstsze przyczyny rozpoczęcia drogi zawodowej w IT. Ale co ciekawe, nasze Antybadanie ukazało też, że prawie co piąty programista znalazł się w branży przez przypadek”

– mówi Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT.

Raport powstał na podstawie odpowiedzi 5 649 programistów.

O Just Join IT

Just Join IT to największy i najszybciej rozwijający się portal rekrutacyjny dla polskiej branży IT. Został założony w 2017 roku przez Piotra Nowosielskiego i Tomasza Gańskiego, bez jakiegokolwiek wsparcia inwestorów. Budowany wraz ze społecznością polskich programistów, szybko wyrósł na lidera w branży. Portal współpracuje z ponad 3000 firm technologicznych. Miesięcznie 200 tysięcy polskich programistów przegląda ogłoszenia ponad 2,1 miliona razy.

źródło: justjoin.it