O HTC U12+ najwięcej dowiadujemy się z pudełka

O HTC U12+ najwięcej dowiadujemy się z pudełka

Opublikowano 10.04.2018 10:10 -


Plotki o najnowszym flagowcu HTC krążą już od jakiegoś czasu. Nie lubię serwować niesprawdzonych wiadomości. Teraz już nie muszę – do sieci wyciekła grafika prezentująca specyfikacje HTC U12+ pochodząca z pudełka, w którym będzie sprzedawany.

HTC U12 a właściwie U12+ (wyjaśnię to na końcu) zadebiutuje z procesorem Qualcomm Snapdragon 845. Urządzenie zaoferuje aż 8GB RAM, 128 GB pamięci na dane i obsługę kart microSDXC. HTC U12+ będzie posiadać aż 4 aparaty fotograficzne. Dwa do selfie o rozdzielczościach 8 Mpix oraz dwa główne 12+16 Mpix z optyczną stabilizacją i przesłoną f/1.5. Podobnie jak u poprzednika, telefon będzie można ściskać na krawędziach w celu wywołania różnych funkcji (Edge Sense 2.0). Nowy flagowiec będzie posiadał ekran o przekątnej 5.5 cala (plotki mówiły o 6 calach), proporcjach 18:9 i rozdzielczości QHD+. Certyfikat IP68 zagwarantuje pewną dozę odporności na wodę i kurz. Bateria obsłuży zarówno szybkie ładowanie w standardzie QC4+ jak i bezprzewodowe QI.

HTC U12+ pewne rzeczy to nadal tylko plotki

W sferze plotek pozostaje jednak jeszcze kilka rzeczy. Blogerzy i osoby związane z firmą HTC przekonują, że flagowiec zostanie zaprezentowany już na początku maja. Wiadomo też nieoficjalnie, że bateria będzie mniejsza niż w ubiegłorocznym flagowcu i będzie to 3420 mAh. Ciekawostką jest też przedprodukcyjny egzemplarz, na którym testowano modem Qualcomm X20 – podczas spotkania Taiwan 5G Industry Alliance, transfer wynosił ponad 800 Mbps – nie wiadomo jednak czy znajdzie się on w gotowym na rynek produkcie. Nie jest też pewne, w jakich wariantach zadebiutuje urządzenie, wcześniej pisano o wersjach 64GB/128GB i dodatkowej z Dual Sim (z niej pochodzi grafika opakowania).

Xiaomi Black Shark – lepiej zapamiętajcie to logo, bo będzie ciekawie

HTC zaszalało też z nazewnictwem i sam jestem nieźle skołowany, co dopiero przyszli klienci. Ubiegłoroczne flagowce nosiły nazwy U11 i U11+. Różniły się od siebie fizycznie i łatwo było się domyślić, że model z plusem jest lepszy (ma np. większy wyświetlacz). Teraz HTC wprowadza na rynek, następcę modelu U11, ale urządzenie zadebiutuje na rynku jako U12+, tak przynajmniej twierdzi guru telefonicznych przecieków Evan Blass. Oficjalna nazwa sprawia niezły problem blogerom, widać to w nagłówkach i treści artykułów. Co z prawdziwym modelem plus? HTC musi nam to jeszcze wyjaśnić.

Wieści z Rozładowani.pl