Dzisiaj rano pojawiły się plotki, ale sama Nvidia szybko potwierdziła informacje na swoich stronach. O całej sprawie jako pierwszy poinformował The Wall Street Journal. Lider na rynku producentów układów graficznych, firma Nvidia nabywa Arm Holding od SoftBanku.

Jak to bywa przy tego typu transakcjach zawsze są jakieś głosy sprzeciwu. W tym przypadku chodzi o praktyki monopolowe, bo sama Nvidia korzysta z układów arm.

ARM jest wszędzie

Układów ARM nie trzeba przedstawiać nikomu, kto chociaż trochę interesuje się branżą tech. Procesory ARM stosowane są w większości urządzeń z grupy „mobilnych”, także w produktach firmy Apple. Nvidia chce rozwijać dalej ARM, a także sztuczną inteligencję, która to jest badana w ośrodkach ARM w Wielkiej Brytanii, skąd wywodzi się firma.

„Sztuczna inteligencja jest najpotężniejszą siłą technologiczną naszych czasów i zapoczątkowała nową falę przetwarzania danych. W nadchodzących latach biliony komputerów ze sztuczną inteligencją stworzą nowy internet rzeczy, który będzie tysiące razy większy niż dzisiejszy internet ludzi. Nasze połączenie stworzy firmę bajecznie przystosowaną do epoki AI”.

-powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA.

„Simon Segars i jego zespół w Arm stworzyli niezwykłą firmę, która ma swój wkład w prawie każdy rynek technologiczny na świecie. Łącząc możliwości obliczeniowe AI firmy NVIDIA z rozległym ekosystemem procesorów firmy Arm, możemy rozwijać obliczenia z chmury, smartfonów, komputerów PC, samojezdnych samochodów i robotyki, po krawędź IoT i rozszerzyć obliczenia AI na każdy zakątek globu”.

-dodaje.

Firma Nvidia potwierdza, że transakcja opiewa na kwotę 40 miliardów dolarów.

źródło: nvidia


Posłuchaj nas!