Firma Telnic jest operatorem rejestru .TEL. Co ciekawe założenia spółki, co do potencjalnego sukcesu tej domeny był bardzo wygórowane. Zakładały one około w roku 2013-2014 około 20mln nazw (jak donosi AZnews). Muszę przyznać, że jest to wartość bardzo górnolotna, jak rzeczywistość zweryfikowała założenia? Okazało się, że aktualnie w rejestrze znajduje się około 300 tys. domen. Drobna różnica? Zdecydowanie.

Niemniej Telnic postanowił sytuację ratować, by podciągnąć ilość klientów na domenę .TEL i wymyślił, że od 15 października br. pozwoli na rejestracje domen w postaci… numerów telefonów. Pomysł w pierwszej chwili wydaje się ciekawy, ale zaraz zaraz – domena: 549-014-445.TEL nie wygląda racjonalnie. Zaczynając od samego początku, po co właściwie są domeny? Otóż generalnie z założenia miały zastąpić czy być wygodniejszą formą dla adresów IP. Dlaczego? Ponieważ trudno było je zapamiętać. Nie wyobrażam sobie korzystania z domen w postaci numerów telefonów, gdyż zwyczajnie będą trudne w zapamiętaniu. Poza tym pod taką domeną, musiałoby się coś znaleźć, pytanie co?

Firma Telnic chyba na śmierć o tym zapomniała, a założenie że ten dziwny pomysł spowoduje wzrost zainteresowania końcówkami .TEL jest tam samo naiwny jak początkowe szacowania, że na przełomie 2013 i 2014 roku będą mieli 20 mln klientów. Niemniej życzę operatorowi domen telefonicznych bym był w błędzie.


Posłuchaj nas!