Numery telefonów jako domeny .TEL? Cóż to za idiotyczny pomysł

Numery telefonów jako domeny .TEL? Cóż to za idiotyczny pomysł

Opublikowano 18.09.2013 13:09 - 2


Hejtowanie, to jest to co blogery lubią najbardziej, szczególnie w wypadku idiotycznych pomysłów. Zdecydowanie jednym z takich popisał się operator końcówki .TEL. Dlaczego? Od początku.

Firma Telnic jest operatorem rejestru .TEL. Co ciekawe założenia spółki, co do potencjalnego sukcesu tej domeny był bardzo wygórowane. Zakładały one około w roku 2013-2014 około 20mln nazw (jak donosi AZnews). Muszę przyznać, że jest to wartość bardzo górnolotna, jak rzeczywistość zweryfikowała założenia? Okazało się, że aktualnie w rejestrze znajduje się około 300 tys. domen. Drobna różnica? Zdecydowanie.

Niemniej Telnic postanowił sytuację ratować, by podciągnąć ilość klientów na domenę .TEL i wymyślił, że od 15 października br. pozwoli na rejestracje domen w postaci… numerów telefonów. Pomysł w pierwszej chwili wydaje się ciekawy, ale zaraz zaraz – domena: 549-014-445.TEL nie wygląda racjonalnie. Zaczynając od samego początku, po co właściwie są domeny? Otóż generalnie z założenia miały zastąpić czy być wygodniejszą formą dla adresów IP. Dlaczego? Ponieważ trudno było je zapamiętać. Nie wyobrażam sobie korzystania z domen w postaci numerów telefonów, gdyż zwyczajnie będą trudne w zapamiętaniu. Poza tym pod taką domeną, musiałoby się coś znaleźć, pytanie co?

Firma Telnic chyba na śmierć o tym zapomniała, a założenie że ten dziwny pomysł spowoduje wzrost zainteresowania końcówkami .TEL jest tam samo naiwny jak początkowe szacowania, że na przełomie 2013 i 2014 roku będą mieli 20 mln klientów. Niemniej życzę operatorowi domen telefonicznych bym był w błędzie.

Wieści z Rozładowani.pl