„Stranger Things” to jedna z najchętniej oglądanych, komentowanych i wyczekiwanych produkcji serialowych Netflixa. Niedawno ukazał się zwiastun trzeciej odsłony tej niezwykle popularnej serii. Ci jednak, którzy mieli nadzieję, że uszczknie rąbka tajemnicy nadchodzących w kolejnej odsłonie wydarzeń, mogą czuć się nieco zagubieni.

Zwiastun nie przybliża bowiem w sposób bezpośredni tego, co widzowie będą mogli zobaczyć już (dopiero!) latem 2019 roku. Zamiast tego twórcy postawili na reklamę centrum handlowego utrzymanej w konwencji estetycznej lat 80. Narrator, podczas zbliżeń na lokale kolejnych znanych marek, opowiada o spełnianiu konsumpcyjnych pragnień i łączeniu ludzi. Wszystko sztuczne, kolorowe, wyraźnie wyreżyserowane.

Jest jednak coś, co może oglądających zainteresować. W zwiastunie, za ladą jednego z lokali, pojawia się u boku Steve’a Harringtona (granego przez Joe Keery’ego) Maya Hawke (córka Ethana Hawke’a i Umy Thurman). Jak wieść gminna niesie jest to nowa, gotowa na przygody, bohaterka, która odkryje ciemniejszą stronę sennego miasteczka Hawkins. Osobiście myślę, że wzbudzający współczucie w drugim sezonie Steve doczeka się wreszcie nowego obiektu westchnień. Pytanie tylko, czy Robin – bo tak ma mieć na imię serialowa dziewczyna – dotrwa do finału w jednym kawałku.

R E K L A M A