Nowy wygląd Wirtualnej Polski - czy właściwie wart zachodu?

Nowy wygląd Wirtualnej Polski – czy właściwie wart zachodu?

Opublikowano 30.01.2012 19:07 Aktualizacja: 21.09.2016 7:29 - 2


Wirtualna Polska już jutro pojawi się w nowej stylistycznej odsłonie. To zwyczajnie znaczy, że zmienią wygląd swojej strony głównej. Czy efekt jest właściwie wart zachodu? Sprawdźcie sami.

Całą akcję zmiany interfejsu, WP promuje poprzez serwis NowaLepszaPolska.pl, sprytnie nawiązujący do polityki. Ciekawy pomysł. Sprawdźmy jednak co się bezpośrednio za nim kryje. Otóż ta wielka pompa ma służyć tylko temu, by całą akcje wypromować i trzeba przyznać, że ktoś ma głowę na karku.

Jak prezentuje się nowy szablon? Otóż jutro zostanie udostępniony jako ten domyślny, natomiast Ci, którzy nie mogą się doczekać, mogą obejrzeć go pod adresem: http://www.wp.pl/beta.html. Czy jest on rewolucyjny w zestawieniu z dotychczasowym? Z pewnością nie i wydaje mi się, że taki był zamysł.


Nowa strona główna WP to przede wszystkim podział na dwie główne kolumny: pasek z wszelkimi wiadomościami i boks z całą resztą. Jeśli chodzi o ten pierwszy można zaobserwować większe odstępy między nagłówkami wiadomości, przez co stają się one bardziej czytelne. Nie da się także ukryć, że slajder z promowaną treścią zyskał na wielkości, kosztem przesunięcia wyszukiwarki do nagłówka (swoje drogą ktoś z wyszukiwarek portalowych nie opartych o Google właściwie korzysta?).

Przyznam, że całość staje się nieco bardziej czytelna. Niemniej moje oko i tak gubi się w tak ogromnej ilości informacji, ale to pewnie dlatego, że raczej stronie od tego typu serwisów. Jak dla opozycji prezentuje się stara WP, zobaczcie poniżej i sami oceńcie, która bardziej przypadła Wam do gustu.

Wieści z Rozładowani.pl

[s_button url="https://dailyweb.pl/szukamy-redaktorow-do-dailyweb/" target="blank" style="flat" background="#3cbe75" size="5" center="yes" radius="0" icon="icon: share-square-o"]Zobacz[/s_button]