Nowy wygląd Wiadomości Google w wersji desktopowej

Nowy wygląd Wiadomości Google w wersji desktopowej

Opublikowano 12.07.2019 9:54 -


Wiadomości od Google rosną w siłę. Coraz więcej osób korzysta z tego źródła newsów, a firma rozwija to rozwiązanie. O ile aplikacja mobilna była i jest przejrzysta, o tyle wersja desktopowa pozostawiała wiele do życzenia. Google postanowiło to zmienić.

Według zapewnień technologicznego giganta wersja komputerowa ma być teraz zbliżona do tej z urządzeń mobilnych. Postawiono przede wszystkim na poprawę czytelności.

Zgodnie z tweedem Google News, każda wiadomość będzie miała osobną kartę. Pozwoli to na uzyskanie przestrzeni dla newsów. Przykładowo, jeśli szukamy wiadomości o jakimś wydarzeniu, w głównych boksach pojawią nam się informacje z największych agencji i portali. Każda w osobnym boksie. Aktualnie jest to po prostu lista linków, dość chaotyczna i nieczytelna.

W każdym boksie z informacją pojawi się także opcja przejrzenia historii takiego newsa. Takie zmiany powinny być na rękę także wydawcom, którzy do tej pory mogli narzekać na okrojone pola z tekstami. Teraz wyświetli nam się pełny nagłówek, zdjęcie w innym rozmiarze i więcej treści wiadomości. Najprawdopodobniej zmusi to programistów portali do delikatnego przeprojektowania niektórych tekstów, czy też proporcji zdjęć, ale nie powinno to stanowić większego problemu.

Aktualizacja ma być wdrażana stopniowo na przestrzeni najbliższych kilku tygodni. Może zatem upłynąć trochę czasu, zanim zobaczymy zmianę w naszych przeglądarkach.

Wieści z Rozładowani.pl