Nowy wygląd strony głównej YouTube wprowadzi większe miniatury i… mniej filmów

Nowy wygląd strony głównej YouTube wprowadzi większe miniatury i… mniej filmów

Opublikowano 7.11.2019 21:27 -


YouTube wczoraj wprowadziło swój nowy projekt strony głównej, jaka będzie wyświetlała się użytkownikom komputerów. Ma on wpłynąć na komfort korzystania z platformy, jednocześnie prezentując mniejszą ilość proponowanych filmów. Dzięki temu będziecie mogli znaleźć tylko najnowsze czy najchętniej oglądane produkcje, a nie tak szeroki wybór, jak do tej pory.

Pierwsze testy odświeżonego wyglądu rozpoczęły się w sierpniu i dość szybko zostały znienawidzone przez osoby korzystające z YouTube. Znacznie większe miniaturki filmów zajmowały sporą część ekranu, co ograniczało miejsce na inne, interesujące produkcje. Poza tym utrudniało to przewijanie strony głównej oraz dezorientowało wielu użytkowników. Mimo wielu negatywnych ocen zespół postanowił wprowadzić testowany wygląd. Już niebawem wszyscy użytkownicy powinni zauważyć zmiany, jakie nastąpiły po przebudowie strony głównej YouTube.

nowy wygląd youtube - Większe miniatury, a mniejsze korzyści

Nie wiem, co myśleli sobie twórcy nowego widoku strony głównej, ale jak dla mnie wpływa ona negatywnie na poruszanie się po witrynie. Zamiast skupić się na zwiększeniu komfortu użytkownika, mam wrażenie, że stał się on znacznie gorszy. Większe miniatury nie tylko zasłaniają widok, ale również ograniczają ilość filmów, jaka pojawia się na stronie głównej. Oznacza to, że spośród wszystkich obserwowanych profili zostanie wybrana jeszcze mniejsza część, niż do tej pory. Dlaczego akurat w tę stronę postanowił iść YouTube?

Co było powodem zmian strony głównej YouTube?

Zespół projektowy zdradził, że celem działania jest przede wszystkim dostarczenie szczegółowych informacji o filmach. Miałoby to zachęcić do kliknięcia, co jednocześnie przełoży się na większe korzyści obserwowanych twórców. Nie tylko mniejsza ilość wideo może stanowić problem – ze strony głównej znikną kategorie takie jak „wiadomości” czy „muzyka”.

strony głównej youtube

YouTube informuje, że wziął sobie do serca wszystkie porady i uwagi z okresu testowego. Większość z nich miała zostać wprowadzona przed oficjalną publikacją nowego wyglądu, jednak czy tak się stało? Podobno zadbano o optymalizację rozmiaru ikonek na większych ekranach oraz wyeliminowano kilka problemów technicznych. O tym, jak w rzeczywistości sprawdzi się nowa strona główna, przekonamy się już niebawem. Wprowadzanie zmian się rozpoczęło, więc w najbliższych dniach każdy będzie mógł cieszyć się (bądź nie) z odmienionego wyglądu.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl