Nie milknie burza po głośnej zapowiedzi nowego systemu Windows 11 od Microsoftu. Najwięcej pretensji było do olbrzymich wymagań systemowych jedenastki. Nie ukrywam, że Microsoft dał ciała z tą zapowiedzią, bo wydaje mi się ona zbyt wcześnie pokazana. No cóż, teraz pora na kolejne świeżynki od producenta, czas zatem na pakiet Office w odświeżonej formie.

A tam od razu rzuca się w oczy przeprojektowany interfejs użytkownika. Jako osobie, która korzysta na co dzień z systemu MacOS od razu w oczy rzuciły mi się… narożniki okienek. Oczywiście porównanie do systemu od Apple musi być, bo już podglądowe screeny z Windows 11 dobitnie pokazywały drogę, jaką obrał Microsoft.

Cholerne szaleństwo! Mam 32GB RAMu, i9, RTX, SSD 1TB, ale to za mało na Windows 11

Nowy wygląd interfejsu pakietu Office

Oprogramowanie zostało właśnie wypuszczone w testowej wersji dla użytkowników. Jasne, nowy wygląd pasuje do całokształtu Windowsa 11 i jego okienek, ale umówmy się – Ameryki tutaj Microsoft nie odkrywa, a jedynie idzie w ślady bardziej przyjaznego designu, który znany jest u konkurencji. W przypadku Office nie potwierdziły się plotki o odejściu od górnego paska narzędzi w formie wstążki, tutaj zostaje praktycznie po staremu, poza kosmetycznymi zmianami.

Nowa odsłona pakietu Office powinna pojawić się jeszcze przed premierą systemu Windows 11, do takich praktyk przyzwyczaił nas Microsoft. Kolejne nowinki będą wpuszczane do testowej wersji w najbliższych tygodniach, ale przecieki nie sugerują większych rewolucji w tym zakresie.

Microsoft Windows 11 – wymagania

  • Procesor: 64-bitowy z co najmniej dwoma rdzeniami, taktowany zegarem 1 GHz lub szybszy albo zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)
  • Karta graficzna: zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą i ze sterownikiem WDDM 2.0
  • RAM: 4 GB
  • Miejsce na dysku: 64 GB
  • Oprogramowanie układowe: UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu
  • Moduł TPM: Mikroukład Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0
  • Połączenie z Internetem: niezbędne do ukończenia konfiguracji przy pierwszym użyciu

Posłuchaj nas!