Nowy WordPress 4.6 będzie sprawdzał poprawność linków

Opublikowano 3.08.2016 10:07 - 5


Nic tak nie emocjonuje jak piłkarska reprezentacja Polski, która przypadkiem bądź też nie znalazła się w ćwierćfinałach Mistrzostw Europy. Nic oczywiście prócz zapowiedzi nowej wersji WordPress, która już pojawia się na horyzoncie. Myślę, że ta radość może dotyczyć tylko osób z branży, ale kto by się tam przejmował. Nowa wersja naszego ulubionego systemu CMS, bo chyba już tak od jakiegoś czasu można o nim mówić pojawi się w połowie sierpnia, a już znamy kilka interesujących ficzerów, m.in sprawdzanie poprawności linków.

wordpress-broken-link-checker

Pomysłów na to rozwiązanie było kilka, począwszy od automatycznego sprawdzania każdego linka i odpowiedniego formatowania w przypadku wykrycia, że strona docelowa nie działa. Ostatecznie pozostał kształt widoczny na poniższym zrzucie. Użytkownik będzie miał możliwość sprawdzenia każdego umieszczonego linka, za pomocą doskonale Wam już znanego tooltipa, w którym pojawi się możliwość sprawdzenia linka, ale tylko na żądanie użytkownika. Brzmi rozsądnie, tym bardziej że będzie to funkcjonalność, której raczej głównym zadaniem nie będzie sprawdzenie czy strona docelowa działa, odkąd umieszczając wpis i kierując do konkretnej strony mamy taką pewność, a raczej sprawdzała czy nie zrobiliśmy literówki w adresie.

Zmian w wersji 4.6 będzie więcej, ale o tym więcej w osobnym wpisie. W każdym razie czekamy do 16 sierpnia, będzie się działo.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz