Podsumowanie wszystkich nowości znajdziecie w dedykowanym materiale:

Skróty formatowania

Pisanie właśnie stało się szybsze dzięki wprowadzeniu skrótów formatowania w WordPressie 4.3. Użyj gwiazdek do tworzenia list i znaków hasz w odpowiedniej liczbie w celu tworzenia nagłówków. Koniec z przerywaniem pisania. Twoja treść będzie prezentować się świetnie dzięki użyciu * i #.

Twórcy wyszli nam na przeciw i stworzyli możliwość wykorzystania znaczników, które będą wywoływały konkretną opcję formatowania. Dla przykładu:

  • Użycie * lub – stworzy nieuporządkowaną listę
  • Użycie 1. utworzy uporządkowaną listę.
  • Użycie # stworzy znacznik h1. ## utworzy h2, ### utworzy h3 i tak dalej
  • Uzycie > utwory cytat.

Z moich obserwacji wynika, że opcja ta nie jest dostępna domyślnie, bo ile gwiazdek czy hashów bym nie wstawił, to diabeł nie interpretuje.  A jednak wszystko działa domyślnie :-)

Lepsze Hasła

better-passwords

Twoja witryna jest jeszcze bezpieczniejsza lepiej dzięki nowemu podejściu WordPressa do haseł. Zamiast otrzymywać hasła e-mailem, przyślemy odnośnik do ustawienia nowego hasła. Gdy dodasz nowych użytkowników do swojej witryny lub wyedytujesz profil użytkownika, WordPress automatycznie wygeneruje bezpieczne hasło.

Zmiana z pewnością nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa naszego WordPress.

Ikony Witryny

site-icon-customizer

kony witryny reprezentują twoją witrynę w tytułach kart i zakładkach ulubionych stron przeglądarki, a także na ekranach spisów aplikacji na urządzeniach przenośnych. Dodaj swoją niepowtarzalną ikonę witryny w sekcji personalizacji – będzie ustawiona także, jeśli zmienisz aktywny motyw. Niech twoja witryna będzie w pełni powiązana z twoją marką.

Cóż tu dużo mówić, szkoda że takie pierdoły zabierają czas Twórcom. Można go z pewnością spożytkować na zdecydowanie bardziej pragmatyczne elementy.

Menu w Customizerze

menu-customizer

Stwórz nowe menu, zaktualizuj je i przypisz do danego miejsca, jednocześnie podglądając zmiany na żywo w narzędziu personalizacji. Usprawniony wygląd personalizatora zapewnia dostępny i przystosowany do obsługi na urządzeniach przenośnych wygląd. Z każdym wydaniem coraz łatwiej i szybciej możesz dostosować witrynę do swoich wymagań.

Zdecydowanie dobry ruch. Customizer odgrywa coraz ważniejszą rolę i to właśnie on stanie się centrum zarządzania witryną.

Cóż jeszcze?

To jednak nie wszystkie zmiany, które dotknęły WordPress. Te główne już poznaliście, ponadto:

Sprawniejsza administracja – usprawnienia w wyświetlaniu list w panelu administracyjnym podnoszą ich dostępność i ułatwiają pracę na dowolnym urządzeniu.

Wyłączone komentarze dla stron – wszystkie nowe Strony, które stworzysz, będą miały wyłączone komentarze. Prowadź dyskusje pod wpisami – tam, gdzie naturalnie występują.

Szybsza personalizacja – podczas przeglądania witryny od strony widocznej dla odwiedzających możesz kliknąć odnośnik personalizacji w pasku narzędzi i szybko wprowadzić zmiany w witrynie.