Nowy układ wątków na Twitterze: stopniowanie

Opublikowano 7.05.2020 20:32 -


O sprawie pisałem już kilka miesięcy temu. Wtedy funkcja była testowana w środowisku beta Twittera. Teraz czas na oficjalne wdrożenie do iOS i w wersji przeglądarkowej. Chodzi oczywiście o wielowątkowe konwersacje na Twitterze.

Każdy, kto próbował korzystać z Twittera, na pewno od początku trafia na problem znany wszystkim. Chodzi o odnalezienie się w wątkach pod danym tweetem. Często jest tak, że można się pogubić, bo posty są chaotycznie rozrzucone. Szczególnie jeśli odpowiedzi jest masa. Teraz Twitter próbuje to rozwiązać.

źródło: adweek.com
źródło: adweek.com

Użytkownicy wersji na iOS i desktop będą teraz widzieć zupełnie nowy układ odpowiedzi. Pojawią się wcięcia i stopniowanie. Funkcja znana jest z Reddita. Są to zagnieżdżone rozmowy, czy może bardziej w formie drzewa konwersacji. Ma to pomóc w śledzeniu wątków na Twitterze. Aktualnie rozwiązanie to sprawdzane było już na wersji beta, czyli Twttr. 

Aplikacja testowa jest genialnym sposobem na sprawdzenie nowych funkcji w bardziej „żywej” przestrzeni.

Oprócz wspomnianego podziału wątków zmiany pozwolą na coś w rodzaju śledzenia tweetów. Po zaznaczeniu interesującego nas posta będziemy mogli skoncentrować się tylko na nim i odpowiedziach w tym wątku.

HBO GO – nowości na środę: trochę klasyki, ale i nowe produkcje

Takie zmiany zbliżają Twittera do czegoś w rodzaju forum, a internauci już piszą, że robi się nam drugi Reddit, bo taka wielowątkowość przypomina wspomniany serwis. Twitter należał do ostatnich bastionów, które twardo trzymały się pierwotnych zasad. Owszem wprowadzano drobne zmiany, ale była to bardziej kosmetyka. Jestem ciekaw, jak taka funkcja spodoba się wiernym miłośnikom Twittera.

Na razie nie wiadomo, jakie są etapy wdrażania funkcji, dlatego warto jej wypatrywać.

źródło: adweek.com

Wieści z Rozładowani.pl