Z czym miałem najwięcej problemów? Przede wszystkim responsywność. Gdyby zliczość ilość przekleństw, o których wspomniałem wyżej – to jestem pewien, że zdecydowana większość dotyczyłaby właśnie responsywności. Mam nadzieje, że zauważyliście że strona podpasowana jest do pięciu najróżniejszych rozdzielczości, dzięki czemu będzie czytelna zarówno na ajfonie czy też na ekranie z rozdzielczością full HD i na wszystkich innych pośrednich. Projektowanie takich stron to istny koszmar, wierzcie mi – mają one oczywiście wiele zalet, jednak musicie się liczyć, że pierwszy szablon będzie koszmarem.

Co z ficzerów? Przede wszystkim wspomniana responsywność, co poza tym? Prócz tego także nawigowanie za pomocą klawiatury (strzałki w lewo i prawo) do kolejnych/poprzednich wpisów – mam nadzieje, że się przyda. Reszta to zwiększenie czytelności poprzez ostatnio popularne wielkie czcionki etc (naTemat, Antyweb etc.)

Szablon udostępniony jest w wersji Beta, w związku z tym z pewnością odnajdziecie pewne problemy, za których zgłoszenie w komentarzach byłbym bardzo zobowiązany. Szablon kompletnie nie działa pod IE i jak już wspomniałem, nie zamierzam nic z tym robić. Zdaje sobie sprawę, że może to i mało profesjonalne ale szkoda mi życia. Co ważne przy starszych wpisach będą rozjeżdżać się obrazki przypisane do wpisów, o tym wiem i postaram się sukcesywnie je poprawiać, wszystko przez to że są one wielkości max 250px a wymagane są do nowego szablonu większe.

Pozostaje zapytać, jak się podoba? :-)


Posłuchaj nas!