Nowy szablon Antyweb wygląda...

Nowy szablon Antyweb wygląda…

Opublikowano 7.05.2013 8:48 - 1


Najpopularniejszy w polskim światku technologicznym serwis (blog?) Antyweb postanowił zmienić interfejs swojego serwisu. Mimo, że zmiana szablonu zasadniczo odbyła się niedawno, to wczoraj czytelnicy serwisu zobaczyli, kolejną odświeżoną wersje serwisu. Jak na moje nowy wygląd jest ciekawy, jednak nie pozbawiony wad. Widać trend w którym większe serwisy technologiczne odchodzą od schematu blogowego, idąc bardziej w typowe internetowe magazyny, jeśli chodzi chociażby o sam układ treści.

Zaczynając od początku, czyli nagłówek który jest dość kontrowersyjny. Z jednej strony mnoga ilość kolorów i bardzo ciekawy układ z drugiej wrażenie ogromnego przeładowania. Głównie za sprawą obrazka w tle, który nadaje całości chaosu. Na pochwałę natomiast zasługuje z pewnością górne, rozwijane menu, które wykorzystuje możliwości specyfikacji CSS3.

Same wpisy wydają się być zdecydowanie czytelne, dzięki zastosowanej lekkiej czcionce i ograniczonej liczbie kolorów. Wpisy według mnie mają dużo lekkości w odbiorze, co czyni je bardzo czytelnymi. Nie da się ukryć, że całość bardzo mocno była inspirowana serwisem The Verge.

Osobiście zastanawia mnie tylko wykorzystanie stron z wpisami, gdzie w sidebarach nie ma nic. Z drugiej jednak strony może to i lepiej, gdyż nie ma tam męczących reklam.

Podsumowując nowy Antyweb mi się podoba, jednak zrezygnowałbym z backgroundu w nagłówku, przez co zyskały on z pewnością na lekkości. Na pochwałę zasługuje wykorzystanie responsywnego szablonu a także czytelność wpisów, nieprzeładowanych niepotrzebną treścią.

Wieści z Rozładowani.pl