Nowy router od Razera celuje w graczy. Razer Sila ma być najszybszy na rynku

Router Razer Sila ma być najszybszym tego typu sprzętem na rynku. Firma planuje uderzyć przede wszystkim w użytkowników korzystających z Wi-Fi – graczy konsolowych i mobilnych oraz osoby używające laptopów.

Firma obiecuje, że jej nowy produkt osiąga przepustowość na poziomie 400 Mb/s dla standardu 802.11n 2.4GHz, 1733 Mb/s dla 802.11ac 5GHz-1 oraz 866 Mb/s dla 802.11ac 5GHz-2. Razer zapewnia też, że Sila jest dostosowana do budowy sieci typu mesh, czyli takiej, która wykorzystuje wielości połączeń między urządzeniami w celu optymalizacji łącza. Podobno już dwa urządzenia są w stanie obsłużyć powierzchnię o wielkości ponad 550 metrów kwadratowych.

Gamingowy router od Razera jest też wyposażony w oprogramowanie nazwane FasTrack, umożliwiające inteligentne zarządzanie ruchem i ustawienie priorytetu obsługi jednych urządzeń przed drugimi. Router ma automatycznie wykrywać konsole i w pierwszej kolejności zapewniać im możliwie stabilne połączenie z siecią. Wyjątkową dla graczy Silę czynić ma także technologia Multi-Channel ZeroWait DFS gwarantująca opcję przełączenia kanału w przypadku jego zbyt dużego obciążenia, aby zapewnić niezawodny, wolny od zakłóceń i opóźnień transfer danych.

Pomysł Razera ma solidne podstawy we współczesnych problemach i zachowaniach graczy. Z jednej strony obserwujemy stały wzrost zainteresowania grami mobilnymi, z drugiej znamy przecież realia – nie zawsze istnieje możliwość doprowadzenia kabla z Internetem do każdego pomieszczenia w domu.

Router ma wbudowany przełącznik dla połączeń przewodowych oraz porty: LAN x3, WAN x1, USB 2.0 x1 oraz USB 3.0 x1. Cena urządzenia to 299,99€, czyli około 1300 z

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Alicja Górska

Powiązane

Czarna Lista już niebawem powróci na Netflixa. Potwierdzono 8 sezon!

Jeśli tak jak ja jesteście wielkimi fanami serialu Czarna Lista, to na pewno zastanawiacie się,…

21 lutego, 2020

Microsoft wprowadza nowe, kolorowe ikony Windows 10

Microsoft zaczyna wdrażać nowe ikony aplikacji w systemie Windows 10, które mają na celu modernizację…

21 lutego, 2020

Tronsmart Spunky Beat, czyli nazbyt dotykowe słuchawki

Tronsmart Spunky Beat to tak naprawdę moje pierwsze bezprzewodowe słuchawki douszne. Sam fakt możliwości ich…

21 lutego, 2020

Oto zestawienie najczęściej popełnianych błędów przez internautów!

Dzisiejszy dzień jest dla mnie, jako polonistki, bardzo wyjątkowy. Obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego,…

21 lutego, 2020

Microsoft wprowadza oprogramowanie antywirusowe na iOS i Androida

Microsoft planuje wprowadzić swoje oprogramowanie antywirusowe Defender na Androida i iOS jeszcze w tym roku. Gigant…

21 lutego, 2020

Newron EV-1 pochodzi z francuskiej przyszłości ale można już go zamawiać

Obserwując te wszystkie nowe firmy, które mają w planach elektryczne jednoślady, nasuwa mi się wciąż…

21 lutego, 2020