Nowy rekord na Twitterze ustanowiony! Bieber pokonany przez...

Nowy rekord na Twitterze ustanowiony! Bieber pokonany przez…

Opublikowano 8.11.2012 11:25 -


Wygląda na to, że platforma mikroblogowa Twitter zyskuje na popularności w naszym kraju. To nie czcze słowa, gdyż według ostatnich badań Megapanel (za miesiąc wrzesień), popularny TT wspiął się o oczko wyżej na miejsce dziesiąte, tym samym względem popularności przeganiając serwis wykop.pl.

Pomijając wszelkie cyferki społeczność Twittera wychodzi poza same ramy internetu. Coraz częściej organizowane są tzw. Tweetupy na terenie całego kraju, za pośrednictwem których spotykają się przy piwie fani tej platformy mikroblogowej. Moje trójmiasto ma także swoją grupę (@3miastoTweetup), ale są także odpowiedniki krakowskie, warszawskie czy chociażby wrocławskie.

Dziś jednak nie o tym, dziś o rekordzie który padł w ramach tego serwisu.

Wyjątkowo nie będę zachwalał wszem i wobec Twittera, jednak bombardując Was niezliczoną ilością ciekawostek mam zamiar zachęcić Was do założenia konta na TT. Barack Obama z pewnością tego ruchu nie żałuje, gdyż to właśnie on ustanowił nowy rekord w ilości tzw. Retweetów czyli przesłania jego wiadomości dalej przez innych użytkowników. Wszystko wydarzyło się tuż po oficjalnym ogłoszeniu wyników prezydenckich w USA. Otóż jego wiadomość (widoczna poniżej) została przesłana dalej 780 tys. razy!

Poprzednim właścicielem rekordu był wątpliwej sławy Justin Bieber, który osiągnął wartość ok 220 tys. przesłania swojej wiadomości dalej przez użytkowników TT.

Ci z Was, którzy nie posiadają jeszcze konta na TT, powinni zrobić to niezwłocznie a następnie dodać mnie do obserwowanych (@zeppastian) :-)

Wieści z Rozładowani.pl