Czy nowy porządek nastąpi? Oczywiście nie jest tak, że większość firm pozostanie na pracy zdalnej, ale jestem przekonany, że sporo firm zdecyduje się na ten krok nawet po ustaniu pandemii (oby to stało się jak najszybciej!). Do podobnych wniosków udało się dojść w badaniu przeprowadzonym przez Colliers International. Przebadano grupę 3000 pracowników z 25 krajów.

Wyniki są zaskakujące, jeszcze dwa miesiące temu (ba! nawet miesiąc temu) byłoby to nie do pomyślenia. 82% badanych pracowników z chęcią pracowałoby 1-2 dni tygodniowo zdalnie już po ustaniu pandemii COVID-19.

Wstępne wnioski z badania pokazują, że:

  • 82% respondentów chciałoby pracować zdalnie przez jeden lub więcej dni w tygodniu po wygaśnięciu pandemii COVID-19.
  • 71% osób, które przed pandemią COVID-19 nigdy nie pracowały z domu, chciałoby w przyszłości pracować zdalnie chociaż raz w tygodniu.
  • 53% badanych uważa, że ich produktywność nie zmieniła się z powodu pracy z domu, 24% uważa, że ich produktywność wzrosła, zaś tylko 2% respondentów uważa, że ich produktywność spadła.
  • Największy wzrost produktywności deklarują osoby reprezentujące branże usług finansowych, profesjonalnych i technologii. Największy spadek produktywności deklarują osoby z sektora prawnego, pracownicy oświaty i zatrudnieni w branży badań.
  • 55% badanych uważa, że może wykonać pracę indywidualną, wymagającą koncentracji, lepiej lub o wiele lepiej pracując w domu.
  • 76% respondentów uważa, że mimo pracy zdalnej i fizycznego dystansu, nadal ma dobry kontakt z członkami swojego zespołu. Jednakże 58% twierdzi, że dużo lepiej potrafią współpracować z innymi z biura niż z domu.

Praca zdalna w domu – jak nie zwariować podczas kwarantanny?

Praca z domu w czasie pandemii COVID-19 – badanie trwa

Badanie „Praca z domu w czasie pandemii COVID-19” będzie prowadzone do końca kwietnia, a jego całościowe wyniki zostaną zaprezentowane w pogłębionym raporcie. Udział w badaniu można wziąć, klikając w link: https://bit.ly/2WFIuGs.

Ankieta to pierwsza część wieloetapowego badania Colliers, którego celem jest zrozumienie, jak praca z domu w trakcie pandemii COVID-19 przełoży się na potrzeby związane z przestrzenią biurową w dłuższej perspektywie i jak w krótkim terminie można ją usprawnić.

źródło: materiały prasowe


Posłuchaj nas!