Nowy Oppo Find Z ze Snapdragonem 855 i zoomem optycznym

Nowy Oppo Find Z ze Snapdragonem 855 i zoomem optycznym

Opublikowano 7.02.2019 10:05 -


Oppo zadomowiło się na polskim rynku. Już niedługo zobaczycie testy najfajniejszych modeli, które udostępniono nam do testów. Tym najciekawszym będzie oczywiście zjawiskowy Find X, którego następcę możemy zobaczyć już niedługo. Mamy pierwsze informacje o tym modelu.

Chińskie brandy nie biorą zakładników. Celują w rynek całej Europy. Dobrym przykładem jest Oppo, które trafiło ostatnio na polski rynek. Chociaż flagowy model Find X miał premierę pod koniec czerwca, zeszłego roku (29 czerwca) to możliwe, że jego następca jest już w drodze. To trochę dziwne, ale to możliwe. Już 23 lutego na targach MWC w Barcelonie będzie miała premiera nowego urządzenia Oppo. Jedni twierdzą, że będzie to model ze średniej półki a inni, że prototyp telefonu ze składanym wyświetlaczem.

Co raz więcej mówi się jednak, że premierę będzie tam miał Oppo Find Z, którego znaliśmy dotychczas pod nazwą kodową Poseidon. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Oppo zastrzegło znak towarowy „Find Z” w Europejskim Urzędzie Własności Intelektualnej (EUIPO).

Wyświetlacz z dziurką i zoom

Wszystko skazuje na to, że Oppo zdecyduje się umieścić we wspomnianym flagowcu układ aparatów z peryskopowym zoomem o dziesięciokrotnym powiększeniu. To efekt współpracy z izraelską firmą, którą kupił ostatnio Samsung. Wiadomo też, że znajdzie się tam dodatkowy obiektyw z matrycą ToF. Plotki mówią też, że główny aparat będzie dysponował matrycą SONY IMX586 o 48 MP.

Obiektyw z zoomem będzie też powodem, dla którego Oppo Find Z zrezygnuje z wysuwanego aparatu, jak to było w modelu Find X. Nowy flagowiec wzorem Samsunga Galaxy S10 będzie miał ekran z minimalnymi ramkami i dziurką.

Snapdragon 855 i nawet 12 GB RAM

Pewne jest też, że Oppo Find Z zadebiutuje z procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Wiemy to dzięki wynikom testów syntetycznych, które udostępniono w sieciach społecznościowych. Oprócz tego prawie pewne jest, że model zaoferuje wersję, w której znajdzie się aż 12 GB pamięci RAM. To czyste szaleństwo, Oppo znów ma zamiar zwrócić na siebie uwagę całego świata!

Wieści z Rozładowani.pl