Nowy monitor od Xiaomi? Nie ma problemu. Oto Mi Curved Gaming Monitor 34"

Opublikowano 16.07.2020 14:09 -


Xiaomi pokazało nowy monitor dla graczy. Mi Curved Gaming Monitor ma 34” i dostępny będzie w sprzedaży od sierpnia. 

W gamie produktów Xiaomi każdy możne znaleźć coś dla siebie. Produkty chińskiego producenta cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Użytkownicy bardzo doceniają stosunek ceny do jakości wszystkich sprzętów, które stały się ciekawą konkurencją dla pozostałych, wiadomo #XiaomiLepsze. Niedawno informowaliśmy Was o zapowiedzianej premierze nowych urządzeń tego producenta, ale nie domyśliliśmy się wtedy, że Xiaomi pokaże nam także monitor. Wśród prezentacji nowych hulajnóg, opaski Mi Band 5, słuchawek Mi True Wireless Earphones 2 Basic, Mi TV Stick oraz smartfonów z serii Redmi 9, pojawiła się nowa propozycja dla graczy. To monitor Mi Curved Gaming Monitor 34”.

Specyfikacja Mi Curved Gaming Monitor 34”

Nowy monitor od Xiaomi nazwany został Mi Curved Gaming Monitor 34”. Wyposażono go w wyświetlacz WQHD. Ultraszeroka zakrzywiona (1500R) jednostka może zaprezentować obraz w rozdzielczości 3440x1440 przy zachowaniu proporcji 21:9 i jasności do 300 nitów. Producent zapewnia, że wyświetlacz jest 30% większy w porównaniu z konkurencją o proporcjach 16:9. O płynność wyświetlanego obrazu zadba częstotliwość odświeżania na poziomie 144Hz, a także czas reakcji wynoszący 4 ms. W Mi Curved Gaming Monitor 34” zastosowano kontrast statyczny 3000:1. Monitor obsługuje szeroką gamę kolorów sRGB na poziomie 121%. W trakcie prezentacji Xiaomi porównało Mi Curved Gaming Monitor 34” z LG34GL750-B oraz Asus Tuf Gaming VG35VQ, które mają gamę kolorów odpowiednio na poziomie 99% i 100%. Xiaomi pokusiło się również o zastosowanie technologii odświeżania AMD FreeSync™ Premium. Monitor posiada 2 porty DisplayPort 1.4 oraz 2 załącza HDMI 2.0. 

xiaomi monitor

Cena Mi Curved Gaming Monitor 34”

Mi Curved Gaming Monitor 34” dostępny będzie w sprzedaży w sierpniu tego roku. Jego cena to 399 Euro. Biorąc pod uwagę wcześniejsze porównanie do z monitorami od LG oraz Asusa, monitor od Xiaomi jest zdecydowanie tańszy, ale wiadomo, że to porównanie było zabiegiem marketingowym. Nie mniej jednak, na chwilę obecną nie jest znana polska cena  Mi Curved Gaming Monitor 34”.

Nowości od Xiaomi

Wieści z Rozładowani.pl