Nowy Microsoft Surface już w październiku!

Nowy Microsoft Surface już w październiku!

Opublikowano 10.09.2018 11:37 -


Apple swoją konferencję będzie mieć już za chwilę. Google pokaże Pixel 3 już 9 października. Teraz dowiadujemy się, że Microsoft też ma coś w zanadrzu i chce się tym bardzo pochwalić.

Microsoft wysłał zaproszenia na swoją konferencję, którą zorganizuje w Nowym Yorku. Odbędzie się ona już 2 października o 22 godzinie naszego czasu. Niestety minimalistyczne zaproszenie nie zdradza, żadnych szczegółów. Widnieje na nich jedynie fraza „A MOMENT OF YOUR TIME”, z której nie można nic pewnego wywnioskować.

Nie spodziewajmy się wielkich rzeczy

Niestety, Microsoft nie potrafi budować i podgrzewać atmosfery przed swoimi konferencjami. Konkurencja robi to znacznie lepiej. O nowych produktach Microsoftu nie wiadomo w sumie nic. Wszystkie urządzenia z linii Surface poza pokazanym ostatnio Surface Go, zasługują na solidny lifting. Możemy spodziewać się więc wszystkiego i niczego zarazem.

Czytajcie instrukcje, bo skończycie jak ja

Najstarszymi urządzeniami z serii jest Surface HUB pokazany w 2015 roku oraz Surface Studio z 2016 roku, pogłoski od dawna mówią, że chociaż jedno z tych urządzeń zostanie odświeżone i dostępne na początku 2019 roku. Nie zobaczymy raczej na pewno urządzenia o nazwie kodowej Andromeda, ten mały komputer z podwójnym wyświetlaczem (wzorowany na projekcie Courier) ma problemy z oprogramowaniem i praca nad nim jeszcze trochę potrwa. Nie można też liczyć raczej na Surface Phone, ten projekt chyba całkiem zawisł w próżni. Lekkie odświeżenie przydałoby się też urządzeniom Surface Laptop oraz Book.

Surfacebook – pierwsze wrażenia z pracy z “Mackillerem”

Co w takim razie zobaczymy? Na pewno nowe Surface Pro. Panas Panay nazywany ojcem Surface, oficjalnie potwierdził w zeszłym roku, że Surface Pro oznaczony cyfrą 5 nie powstanie do momentu, gdy ich utalentowany dział projektowy nie wprowadzi radykalnych zmian względem poprzednika. Surface Pro 4 pokazany został 26 października 2015 roku. Od tamtej chwili widzieliśmy tylko, odświeżoną wersję tego urządzenia. Tym razem chcielibyśmy zobaczyć nową generację. Coś, co będzie godne nazwania Surface Pro 5 i przyniesie szereg nowości. Plotki twierdzą jednak, że się na to nie zanosi, a jedyne zmiany to nowe procesory Intela oraz zastąpienie Connect Port przez USB C.

Mam jednak cichą nadzieję, że Microsoft nas jeszcze zaskoczy.

Wieści z Rozładowani.pl