Zapewne wielokrotnie mieliście taką sytuację, że ktoś Wam spamował Messengera. Teraz to się zmieni, bo najnowsza aktualizacja facebookowego komunikatora wprowadza porządek w tej kwestii. Bez problemu zablokujemy i usuniemy w sposób masowy wiadomości od osób, które są nam obce.

Facebook w obronie prywatności? Wreszcie!

Nie bez powodu to właśnie dzisiaj Facebook ogłosił takie zmiany w Messengerze. To właśnie dzisiaj świętujemy Dzień Bezpiecznego Internetu. Facebook do najbardziej bezpiecznych co prawda się nie zalicza, ale trzeba im oddać szacunek za takie ruchy.

Facebook od wielu lat na różne sposoby stara się poprawić prywatność w swoich serwisach. Jeśli zrobią mały krok do przodu, to wraz z nim przychodzi uderzenie obuchem w postaci wycieku danych czy innych „akcji”. Teraz ma być inaczej, dlatego oprócz poprawek w obsłudze niechcianych wiadomości, Messenger ma pracować nad kolejnymi sposobami ułatwienia swoim użytkownikom zgłaszania przypadków nękania i spamowania w komunikatorze i na Facebooku. Mają być przygotowane specjalne algorytmy, które wychwycą hakerów korzystających z ataków phishingowych, a także takich, którzy wysyłają masowo wiadomości do obcych, albo co gorsze – do niepełnoletnich osób.

Facebook blokuje konta, na których pojawią się wątpliwości co do istoty Covid-19

Jaki będzie efekt? Oczywiście trzymam kciuki za Facebooka, bo ostatnie lata delikatnie mówiąc nie były dość łaskawe dla Marka Zuckerberga i jego ekipy. Być może najbliższa przyszłość mieni się w cieplejszych barwach, jeśli oczywiście firma „nie przegnie” na innych frontach, które drażnią odbiorców. Mowa rzecz jasna o przeładowaniu Facebooka reklamami, a także zbędnymi funkcjami, które zaśmiecają serwis społecznościowy.