Kilka dni temu Facebook zapowiedział wprowadzenie nowej wersji (chyba) najpopularniejszego obecnie komunikatora — Messengera. Podstawowe różnica? Przede wszystkim ułatwiona nawigacja i większe możliwości personalizowania konwersacji.

Messenger — internetowy komunikator, będący niegdyś integralną częścią Facebooka, a od kilku lat działający niejako „osobno”. Messenger — internetowy komunikator, z którego korzysta praktycznie każdy. Messenger — internetowy komunikator, który właśnie teraz doczekał się (znacznego) liftingu. Mark Zuckerberg i jego zespół zaprezentowali niedawno jego odświeżoną wersję. Messenger, którego oznaczono numerem 4, ma być uproszczony zarówno pod kątem nawigacji, jak i personalizacji konwersacji. Dlaczego Facebook zdecydował się na taki krok? Jak czytamy na blogu firmy, w ostatnim badaniu dotyczącym Messengera, 7 na 10 osób powiedziało, że prostota w obsłudze aplikacji do wysyłania wiadomości jest dla nich priorytetem.

R E K L A M A

Messenger 4 – co nowego?

Nowy Messenger będzie miał 3 zamiast 9 kart — wszystko po to, żeby ułatwić znalezienie pożądanych funkcji. Będą to kolejno: Czaty, Osoby oraz Odkryj. Z myślą o wszystkich miłośnikach udostępniania zdjęć i filmów za pośrednictwem tej aplikacji do Messengera wprowadzona zostanie również kamera na górze ekranu, co ma znacznie ułatwić komunikację wizualną.

messenenger 3 karty
Nowy wygląd Messengera

W karcie Osoby będziemy mogli odnaleźć nowych znajomych, zapoznać się ze Stories już obecnych, a także szybko nawiązać kontakt z właśnie aktywnymi przyjaciółmi. Z kolei zakładka Odkryj ma służyć głównie do kontaktu ze stronami firmowymi. W niej także znajdziemy gry, czy wejdziemy w konwersację z, przynajmniej w założeniach, ułatwiającymi życie botami.

Nowe opcje personalizowania czatów

Przyznać się: kto ani razu nie skorzystał z opcji personalizacji konwersacji w Messengerze? Teraz będą one jeszcze bardziej rozbudowane — wszystko po to, by użytkownicy mogli w jeszcze łatwiejszy sposób wyrazić siebie. Od teraz będziemy mogli używać gradientowych przejść między kolorami do wyróżniania naszych rozmów.

messenger czat

Messenger – Kiedy nowy wygląd?

Jak czytamy w materiałach prasowych Facebooka, komunikator zachowuje wszystkie dotychczasowe funkcje, które ułatwiają komunikację z najbliższymi osobami. Usprawniono jedynie interfejs aplikacji, by użytkownicy mieli z nią „lepsze doznania”. Prosty design ma zapewnić przede wszystkim bliskość, na której tak — według przeprowadzonego badania — zależy użytkownikom aplikacji. Aktualizacja wprowadzana jest stopniowo dla wszystkich użytkowników urządzeń z Androidem i iOSem — cały proces potrwa kilka tygodni. Wkrótce Messenger 4 ma zyskać więcej funkcji — m.in. Dark Mode, ułatwiający komunikację w ciemnych pomieszczeniach.