Są takie seriale, które bez wahania można nazwać kultowymi. Zalicza się do nich niewątpliwie MacGyver, który jest już legendą. Oryginalna wersja serialu została nakręcona kilka dekad temu, jednak 3 lata temu odpalono nowego MacGyvera.

Serial właśnie wylądował na platformie Amazon Prime Video. Oprócz niego w bibliotece jest też kilka interesujących pozycji świątecznych, ale też kultowych filmów i seriali sprzed lat.

MacGyver (2017)

https://www.youtube.com/watch?v=1L_Y4ayKTbg&ab_channel=TerrenceBlanton

MACGYVER, nowe wcielenie klasycznego serialu, jest sensacyjno-przygodowym dramatem telewizyjnym, opowiadającym o 20-letnim Angusie „Macu” MacGyverze, który współtworzy tajną organizację w ramach amerykańskiego rządu. W jej ramach wykorzystuje swój niezwykły talent do niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów i bogatą wiedzę naukową, żeby ratować ludziom życie.

TWOJA KOBIETA

W tym dramacie kryminalnym osadzonym w latach siedemdziesiątych kobieta zmuszona zostaje do ucieczki po tym, gdy jej mąż zdradza swoich wspólników, tym samym wysyłając ją z dzieckiem w niebezpieczną podróż.

GDZIE JEST WALLY

Dwunastoletni Wally i jego najlepsza przyjaciółka Wenda są członkami Światowego Stowarzyszenia Wędrowców –– międzynarodowego zakonu ciekawskich podróżników, którzy krążą po świecie celebrując kultury i rozwiązując problemy poprzez obserwację.

KLASYCZNE ALBUMY ROCKA: METALLICA – THE BLACK ALBUM

Historia powstania tego niezwykłego albumu jest tutaj opowiedziana poprzez ekskluzywne wywiady, materiały archiwalne i występy.

KLASYCZNE ALBUMY ROCKA: PETER GABRIEL – SO

Dokument przedstawiający produkcję albumu, który w 1986 roku przekształcił byłego piosenkarza Genesis, Petera Gabriela, w gwiazdę mainstreamu pop.

KLASYCZNE ALBUMY ROCKA – BLACK SABBATH – „PARANOID”

Paranoid, sprzedający się w wielu platynach, jest prawdopodobnie najlepszym albumem Black Sabbath, nie wspominając o jednym z najbardziej przełomowych albumów Heavy Metal wszechczasów. Ten program opowiada historię pisania, nagrywania i sukcesu tego niezwykłego i przełomowego albumu Heavy Metal.

PINK FLOYD. THE DARK SIDE OF THE MOON

Szczegółowe spojrzenie na produkcję największego albumu w historii rocka progresywnego i jednego z najlepiej sprzedających się albumów wszechczasów.

DZIEWIĄTA BEETHOVENA

Amazon

IX Symfonia Ludwiga van Beethovena jest być może najpopularniejszym utworem muzyki klasycznej na świecie. W dokumencie przedstawiono aktualne interpretacje tego wielkiego dzieła i pełne pasji osobowości ze świata muzyki, które przybliżają nas do Beethovena i jego twórczości.

LASSIE I PRZYJACIELE

W tym drugim sezonie Lassie, teraz w chwalebnym 3D, znajdujemy się z powrotem w sercu Grand Mountain Park, gdzie możemy dzielić się codziennym życiem Lassie, Zoe i Harvey, ich zabawą, przygodami i emocjami z dużą dawką komedii. Dzięki doświadczeniom Lassie’ego, z bliska dzielimy się silnymi emocjonalnymi wyzwaniami, z którymi muszą się zmierzyć nasi bohaterowie w każdym odcinku.

DYNASTIA

Sezon pierwszy. Próby i udręki dwóch zwaśnionych rodzin, Carringtonów i Colbyów, bogatych w ropę rodzin w Denver w Kolorado.