Nowy MacBook z klawiaturą nożycową "lada chwila" będzie w sprzedaży

Nowy MacBook z klawiaturą nożycową “lada chwila” będzie w sprzedaży

Opublikowano 12.03.2020 10:41 -


O nowym MacBooku z klawiaturą nożycową powstało już tyle tekstów i zapowiedzi, że obrósł on w legendy i stał się długo przed premierą modelem przełomowym, mimo że nikt go nie widział. Właśnie pojawiły się kolejne już informacje, jakoby nowy MacBook miał lada chwila wskoczyć na sklepowe półki.

O sprawie poinformował niezawodny Ming-Chi Kuo, a to sugeruje, że faktycznie coś może być na rzeczy, bo kto jak kto, ale Kuo w sprawach Apple ma zazwyczaj wiarygodne informacje.

Według niego, w drugim kwartale tego roku powinien pojawić się MacBook z klawiaturą nożycową. Taka sama została zastosowana w ubiegłorocznym modelu 16-calowym i została bardzo dobrze przyjęta. Ma być to wyznacznik jakości klawiatur na kilka najbliższych lat w komputerach od Apple.

Na razie nie wiadomo, czy nowa klawiatura pojawi się w modelu 13-calowym (jeśli takowy w ogóle w tym roku wyjdzie), czy też od razu będzie to nowy model z matrycą 14-calową, który jest zapowiadany i który ma zastąpić mniejszego brata.

MacRumors natomiast twierdzi, że oprócz zmiany klawiatury może pojawić się nowy procesor. Miałby to być ARM, a zadebiutować powinien dopiero pod koniec 2020 roku, albo na początku roku 2021. Ten model układu był już planowany przy ubiegłorocznym MacBooku 16-calowym.

Obecne MacBooku 13-calowe wyposażone są w klawiaturę motylkową, która – delikatnie mówiąc – pozostawia wiele do życzenia. Sam jest posiadaczem tego modelu i potwierdzam po ponad roku użytkowania, że nawet najdrobniejszy paproch potrafi zaburzyć działanie całej klawiatury, a co za tym idzie całego Maca. Jeśli więc faktycznie plotki się potwierdzą i nowe laptopy od Apple pojawia się w najbliższych miesiącach, to będę pierwszym, który takiego MacBooka zakupi. Jedyną przeszkodą, która może zaburzyć plany wydawnicze, jest niestety… wirus. Trzymajmy jednak kciuki za Apple.

źródło: MacRummors | TheVerge

Wieści z Rozładowani.pl