Nowy Mac Pro ma zostać w pełni wyprodukowany w USA

Nowy Mac Pro ma zostać w pełni wyprodukowany w USA

Opublikowano 25.09.2019 20:12 -


Wielbiciele marki Apple od dłuższego czasu czekają na wieści dotyczące nowego komputera stacjonarnego. Tym razem ma on zachwycić nie tylko swoim „nowoczesnym” designem, ale również stuprocentową produkcją w USA. Co jest powodem zmiany decyzji producenta?

Twórcy sprzętu z logo nadgryzionego jabłka oficjalnie ogłosili, że produkcja najnowszej serii Maca powstanie w fabryce w Austin w Teksasie. Do tej pory producent podkreślał, że jego urządzenia były tylko kompletowane w Stanach, tym razem ma być zupełnie inaczej. Jesteście ciekawi, co mogło wpłynąć na Apple, by te przeniosło produkcję?

mac pro

Produkcja Mac Pro ruszy już niebawem

Z informacji podanych przez producenta wynika, że w ostatnich czasach znacznie zmieniły się ceny sprzętu w USA. Dzięki temu możliwe jest całkowite wykonanie komputerów stacjonarnych na miejscu, bez zbędnego podnoszenia kosztów odbiorców podczas zakupu. Takiego obrotu spraw raczej nikt się nie spodziewał, Apple bowiem zawsze stawiało nie tylko na jakość, ale również na cenę wszystkich zastosowanych podzespołów. Pojawiły się także wstępne doniesienia, że produkcja ma rozpocząć się już niebawem.

mac pro

Zapowiedź nowego Maca Pro i… brak informacji o miejscu produkcji?

Kiedy producent poinformował swoich stałych użytkowników o nadejściu kolejnej serii Maca Pro, nie pojawiła się żadna wzmianka dotycząca miejsca produkcji. Prawdopodobnie już w tamtym momencie Apple szykowało się do zamiany magazynów składania podzespołów na hale produkcyjne. Oczywiście do tego wszystkiego najbardziej przyczyniło się federalne wykluczenie produktów, co pozwala producentowi na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Za tym idzie również duża wygrana polityczna, prezydent Trump bowiem od dawna nawoływał Apple do tworzenia większej ilości urządzeń w rodzimym kraju.

Kiedy możemy spodziewać się nowego Maca Pro?

Twórcy urządzenia twierdzą, że jego produkcja rozpocznie się już niebawem. Oznacza to, że zgodnie z zapowiedziami Apple, Mac Pro ukaże się jeszcze tej jesieni. Ogłoszenie produkcji w Austin to pierwszy krok do tego, by zlikwidować z komputerów napis „montowane w USA” i zamienić na „wyprodukowano w Stanach Zjednoczonych”. Do tej pory nie poinformowano jednak, czy wszystkie urządzenia ukażą się tylko w dystrybucji w USA, czy także pokażą się na rynku europejskim. Na szczegółowe informacje na pewno trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Źródło: The Verge