Samsung chwali się, że nowy laptop Galaxy Book S to urządzenie z Windowsem 10, które będzie pracować… cały dzień. I nie chodzi o godziny robocze tylko naprawdę calutki dzionek, no może niezupełnie, bo podobno 23 godziny.

book s

Samsung Galaxy Book S dostarczony jest z procesorem Qualcomm Snapdragon 8cs (7 nm, 64 bit, 8 rdzeni). Notebook działa z systemem Windows 10. Samsung nie kombinował zbytnio z wyglądem i otrzymaliśmy tradycyjny model z klapką, bardzo cieki. W obudowie znajdziemy dwa porty USB-C, a także gniazdo słuchawkowe.

R E K L A M A

Najciekawsze jednak jest zasilanie. Samsung zapewnia, że bateria po pełnym naładowaniu wytrzyma 23 godziny. Nie podano jednak, co dokładnie można robić w tym czasie: surfować po sieci, czy też śmiało można odpalić wymagające gry i grać przez cały dzień na jednym ładowaniu.

Jest! Samsung Galaxy Note 10 i Note 10 Plus ujawnione, poznaj ceny i parametry

Dobrą wiadomością jest również fakt, że nowego notebooka naładujemy tą samą ładowarką, co zaprezentowany właśnie Samsung Galaxy Note 10. Wszystko dzięki portowi USB-C. Galaxy Book S oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych, z 13-calowym, dotykowym ekranem. Firma zapewnia, że jest to laptop, ale posiada „esencję smartfona”. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, Samsung tłumaczy to faktem posiadania potężnego, mobilnego chipsetu, a także łączności LTE.

W laptopie znajdziemy przedni aparat 720p HD, 8 GB pamięci RAM, gniazdo pamięci microSD. Do zabezpieczeń używany jest czytnik linii papilarnych, a o dźwięki zadba technologia Dolby Atmos. Nowy notebook Samsunga będzie dostępny w sprzedaży od września w cenie 999 dolarów.