Nowy komunikator? Instagram wprowadzi aplikację do rozmów

Nowy komunikator? Instagram wprowadzi aplikację do rozmów

Opublikowano 27.08.2019 9:10 -


Jak tylko doszło do przejęcia Instagrama przez Facebooka, wielu przewidywało od rychły upadek serwisu. Upadek może nie dosłowny, ale przebudowanie Instagrama na modłę „fejsbukową”. Dodanie niepotrzebnych funkcji i zmianę pierwotnego założenia Instagrama, czyli dzielenia się zdjęciami.

Facebook słynie z tego, że czasami chce przedobrzyć i często kończy się to nieciekawie. Serwis Marka Zuckerberga już dawno nie przypomina tego, który znamy sprzed kilku ładnych lat. Instagram także się zmienia, a teraz dowiadujemy się, że prowadzone są testy aplikacji, która usprawni kontakt między przyjaciółmi.

WhatsApp i Instagram zmieniają nazwę! Facebook postanowił działać

Nowa apka nosi nazwę „Threads”. Jest to samodzielne rozwiązanie, które obsługuje wiadomości instagramowe. Według doniesień The Verge aplikacja czerpie wiele rozwiązań ze Snapchata. Będzie obsługiwać jedynie kontakt z grupą osób z listy bliskich przyjaciół z Instagrama. Umożliwia ona udostępnianie znajomym prywatnych informacji, takich jak nasza lokalizacja, prędkość, a także… żywotność baterii. Oprócz tego użytkownicy dostana oczywiście znane z macierzystego Instagrama rozwiązania: wiadomości tekstowe, fotograficzne, a także wideo.

Instagram Threads – jakie będą funkcje?

Informacje te są dość zaskakujące, bo jeszcze niedawno wiele wskazywało na to, że może pojawić się apka, która będzie „międzyplatformowa” i pozwoli przesyłać wiadomości między użytkownikami Instagrama i Facebooka. Następnie pojawiła się aplikacja Instagram Direct, jednak zakończyła swój żywot w maju na wersji beta. Nowe rozwiązanie zdaje się łączyć wszystko, co najlepsze na Instagramie i Snapchacie. Podobnie, jak na tym drugim otrzymamy możliwość udostępniania lokalizacji całej liście znajomych, a nie każdemu z osobna. W Snapchachie na początku roku otrzymaliśmy nowe rozwiązanie Snap Map, które pozwala użytkownikom widzieć na mapce, gdzie znajdują się ich znajomi.

Instagram Direct umarł śmiercią naturalną, głównie z powodu małego zakresu funkcji. Dodanie „bajerów” znanych z Instagrama do aplikacji Threads ma podnieść atrakcyjność nowego rozwiązania i zachęcić użytkowników do korzystania z niej. Jaki będzie efekt? Poczekajmy na oficjalną wersję i będziemy na pewno testować.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację