W przypadku Apple Watch funkcja Always-On ma chyba tylu zwolenników, co przeciwników. Dla starszych użytkowników msartwatcha od Apple zawsze włączony ekran raczej się nie przyjął. Sam jednak jestem posiadaczem Apple Watcha od czasu premiery AW5 i nie wyobrażam sobie, że zegarek miałby się wygaszać. Podobna funkcja ma jednak pojawić się w nowym modelu iPhone i tutaj jestem sceptyczny.

Nie za bardzo wiem, co taka funkcja miałaby wnosić w przypadku smartfona? Czy zawsze włączony ekran wyświetlałby cały pulpit, czy tylko godzinę? Tego nie wiemy, ale o sprawie informuje serwis AppleInsider. Według nich pozwolić na takie zastosowanie ma ekran, który będzie najbardziej oszczędnym w historii.

Zastosowanie LTPO (jest to tlenek polikrystaliczny) pozwoli na znaczę zaoszczędzenie baterii przy jednoczesnym odświeżaniu o częstotliwości 120 Hz. Ekran miałby wyświetlać godzinę, ale także najważniejsze informacje. Kwestią sporną pozostaje prywatność – czy będzie to na ekranie zablokowanym, czy też nie.

Już wcześniej informowaliśmy o lepszych aparatach, które miałyby pojawić się w iPhonie 13. Wniosłyby lesze zdjęcia przy kiepskim oświetleniu, na co narzekało wielu użytkowników ostatnich modeli.

Ming-Chi Kuo, analityk świata Apple informował, że otrzymamy nowy ultraszerokokątny obiektyw, który lepiej poradzi sobie z fotkami wykonywanymi przy słabym oświetleniu. W obecnych modelach, czyli iPhone 12, zdjęcia wychodzą bardzo dobrze na podstawowej wersji iPhone 12, ale już wersja Pro i Max znacząco polepszają fotki.


Posłuchaj nas!