Nowy iPhone z większą baterią i dwukierunkowym ładowaniem

Nowy iPhone z większą baterią i dwukierunkowym ładowaniem

Opublikowano 3.04.2019 8:08 -


Choć do premiery iPhone XI pozostało jeszcze kilka dobrych miesięcy, zaczyna się on coraz wyraźniej rysować w wyobraźni klientów. Jeśli wierzyć aktualnym spekulacjom, zapowiada się całkiem nieźle!

Według nowego raportu Ming-Chi Kuo tegoroczny iPhone będzie korzystać z dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego. Ma ono umożliwić ładowanie innych urządzeń za pomocą iPhone’a. Innymi słowy – nasz telefon, zmieni się w powerbank do ładowania indukcyjnego. Jeśli informacje te się potwierdzą, może to być pewnego rodzaju pocieszenie dla fanów rozpaczających po AirPower.

Sama funkcja dwukierunkowego ładowania jest już dość dobrze znana na runku. Znajdziemy ją w większości liczących się flagowców konkurencji, chociażby w Samsungu Galaxy S10 czy Huawei Mate 20 Pro. Aby uzasadnić jej wprowadzenie, Samsung wypuścił na rynek nawet nowe, bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds, które mogą być w ten sposób ładowane.  Teraz gdy Apple oficjalnie już sprzedaje AirPods z futerałem do ładowania bezprzewodowego, istnieją spore szanse, że marka wykorzysta ten argument do prezentacji funkcji u siebie.

Funkcja ma być dostępna w całej nowej linii urządzeń. Logicznym krokiem w takim wypadku będzie także zwiększenie pojemności baterii. Już teraz mówi się, że następca iPhone XS może otrzymać baterię o pojemności większej do 25%, a XS Max – od 10 do 15%. iPhone XR, który obecnie cieszy się najwyższą żywotnością baterii, pewnie utrzyma ten sam poziom. Jeśli dodamy do tego zastąpienie portu Ligthtning USB-C (choć wg. Kuo na to przyjdzie nam jeszcze poczekać) i dodanie w standardzie ładowarki 18W, mamy chyba największą zmianę pod kątem user-friendly, jaką Apple zaserwowało nam od lat.

Na mniejszego iPhona przyjdzie nam jeszcze poczekać

Coraz więcej wiemy także o przyszłorocznych modelach. Najwięcej emocji budzą przy tym ich rozmiary – okazuje się bowiem, że w sprzedaży może pojawić się kolejny kompaktowy model iPhona. Według  digitimes.com, w 2020 roku Apple pokaże światu trzy iPhone’y z ekranami o przekątnych kolejno 5,42, 6,06 oraz 6,67 cala. Najmniejszy z nich ma być więc jedynie nieznacznie większy niż uwielbiany za swoje niewielkie gabaryty iPhone SE. Wszystkie trzy urządzenia mają być wyposażone w ekrany OLED, których producentem najprawdopodobniej będzie Samsung.

Wieści z Rozładowani.pl