Jakiś czas temu informowaliśmy o spowolnieniu produkcji nowego sprzętu Apple, spowodowanego epidemią koronawirusa. Miała być to bezpośrednia przyczyna opóźnienia premiery nowych modeli urządzeń giganta, wliczając w to odświeżoną wersję iPada Pro.

IPad pro

Okazuje się jednak, że istnieje szansa na zachowanie oryginalnej daty premiery nowej wersji tych urządzeń. Jak donosi serwis Digitimes (cytowany przez MacRumors.com), produkcja jest już bowiem w toku i wszystko wskazuje na to, że pierwsza partia sprzętu może pojawić się w sprzedaży jeszcze w marcu. 

Co ma wspólnego koronawirus i Apple? Spodziewane opóźnienie iPhone SE 2

Oczywiście nie oznacza to, że opóźnienie zostało całkowicie zniwelowane. Chociaż produkcja zaczęła wreszcie rosnąć, szacuje się, że szczytowy poziom powinna ona osiągnąć dopiero w kwietniu. Oznacza to, że o ile nowy iPad Pro pojawi się na rynku, najprawdopodobniej będzie to bardzo ograniczona ilość. I chociaż Apple wciąż milczy na temat tych planów, wprowadzenie na rynek, chociażby ograniczonej liczby urządzeń wydaje się całkiem sensownym pomysłem. Z pewnością wpłynęłoby to na zwiększone zainteresowanie produktem.

Czy iPad pro na pewno pojawi się w marcu?

Warto jednak podkreślić, że są to wciąż nieoficjalne informacje. Inne źródła wskazują na możliwą datę premiery nowego iPada pod koniec pierwszego półrocza 2020 roku, a jeszcze inne – na wrzesień. Pierwsze półrocze jest także opcją obstawianą przez Ming-Chi Kuo, jednego z najbardziej respektowanych analityków Apple, słynącego z wyjątkowo trafnych predykcji. O tym, kto ma rację, powinniśmy przekonać się już w ciągu najbliższych tygodni.