Nowy iPad mini trafi do sprzedaży w nowym roku, będzie tańszy od poprzednika

Nowy iPad mini trafi do sprzedaży w nowym roku, będzie tańszy od poprzednika

Opublikowano 24.12.2018 9:07 -


Apple lada chwila ogłosi, że w przyszłym roku do sprzedaży trafi nowy iPad mini. Premiera ma odbyć się w pierwszej połowie 2019 roku. Informację takie docierają z China Times, którzy to dotarli do harmonogramu dostaw Apple.

Ostatnim modelem mini był iPad wydany we wrześniu 2015 roku, a więc jak na Apple upłynęło już sporo czasu. Do wspomnianych informacji dotarł jako pierwszy, japoński blog Mac Otakara, twierdząc, że wersja iPad mini 5 pojawi się w pierwszych miesiącach 2019. Ma to powstrzymać spadkowy trend iPadów na świecie. Wszystko wskazuje na to, że budżetowy tablet od Apple lada chwila trafi do masowej produkcji.

Model z 2015 roku nie doczekał się większego odświeżenia, jedynie w marcu 2017 roku obniżono jego cenę, aby zwiększyć sprzedaż. Aktualnie model o pojemności 128 GB kosztuje 1699zł w oficjalnym sklepie Apple. Uważany za jednego z największych znawców tematyki Apple, Ming-Chi Kuo, informował dwa miesiące temu, że Apple chce wypuścić nową wersję iPada mini z lepszym procesorem, ale sporo tańszym wyświetlaczem. Według jego zapowiedzi premiera miała odbyć się albo pod koniec 2018, albo właśnie na początku 2019 roku.

Także iPad 9,7 doczeka się nowej wersji

Według informacji japońskich blogerów także iPad 9,7 cali ma doczekać się nowej wersji. Zastąpi go model z 10-calowym ekranem, ale w węższej ramce, przez co wielkość powinna zostać zachowana.

Wszystkie te ruchy mają na celu zwiększenie sprzedaży. Apple może obawiać się, że po niespodziewanym (wszyscy wieszczyli rychły koniec tabletów) sukcesie sprzedażowym iPadów w roku 2017, następne lata będą chude pod tym względem. Wprowadzenie dwóch, tanich wersji iPada na rok 2019 ma odwrócić ten trend i przynieść kolejne zyski. Dokładna data wprowadzenie modelu 10-calowego nie została podana poza lakonicznym „druga połowa 2019 roku”. Apple ma ewidentnie plan na cały 2019 rok, aby ustabilizować sprzedaż.

Apple ogłosił najlepsze gry i aplikacje w 2018 roku

iPad mini 5 i nowy iPad 10 – będzie taniej?

Dotychczasowy, 9,7-calowy jest grubszy i cięższy, a także ma o wiele mniej funkcji niż nowe modele iPad Pro. Po aktualizacji ten model obsługuje jednak Apple Pencil. Jego cena zaczyna się od 1599zł, dzięki czemu jest to najtańsza wersja iPada. Nowe modele powinny być jeszcze tańsze, dzięki temu, że Apple zdecydował się obniżyć zamówienia wyświetlaczy LED w Japonii, przestawiając się na te tańsze, produkowane w Korei Południowej.

Rok 2019 zapowiada się ciekawie w przypadku Apple. Wszyscy wyczekują czegoś nowego, czegoś „wow”, jeśli chodzi o iPhone’y (rok 2018 pozostawił bowiem spory niedosyt w tej kwestii), a do tego wspomniane wyżej dwa iPady, wypuszczane w różnych odstępach czasowych. Zapowiadane, niskie ceny zdają się być cichym przyznaniem się do błędu firmy Apple, po tegorocznych, kosmicznych cenach iPhone’ów i macBooków.

Wieści z Rozładowani.pl