Wersji iPada Pro jest już dość sporo, ale ten ma mieć ekran mini-LED o przekątnej 12,9 cali. Już w tym roku spodziewaliśmy się podobnego modelu, jednak do prezentacji nie doszło.

Apple iPad Pro 12,9 z mini-LED

Do premiery iPada Pro miałoby dojść na wiosnę 2021 roku. Pierwsze informacje na ten temat przekazał serwis DigiTimes. Według raportu Apple już zaplanowało cały łańcuch dostaw, a panele Mini-LED są dostarczane w dużych ilościach. Mają być wykorzystane we wspomnianym iPadzie Pro, ale także w iPhone.

Jeszcze niedawno były informacje, że takowy iPad Pro mógłby się pojawić w połowie roku. Zdywersyfikowanie łańcuchów dostaw przez Apple przyspiesza jednak cały proces. Na razie nie wiadomo, czy zastosowanie mini-LED oznacza odejście od planów stosowania OLED, czy też będzie to działanie dwutorowe.

[VIDEO] Nowy iPad Air 2020 to najlepszy iPad jakiego miałem

Ostatni z iPadów pojawił się na jesieni tego roku. Był to nowy iPad Air. Ekran iPada Air wyposażony jest w technologię True Tone, powłokę antyrefleksyjną i napędzany będzie Liquid Retina. Przez usunięcie paskudnych ramek urządzenie zyskało większy ekran: 10.9′ i jeszcze lepszą rozdzielczość: 2360×1640, co w praktyce daje nasycenie 3,8 miliona pikseli. Apple wsadziło także nowy procesor do iPada Air – 14 bionic.