To już kolejna nowość, która pojawiła się po testowych wersjach najnowszego systemu od Apple. W poprzednich wersjach wprowadzono m.in. możliwość ustawienia przeglądarki Chrome jako domyślnej przeglądarki. Ostatnio pisaliśmy o tym, że iPhone odblokuje nasze urządzenie jeśli mamy na nadgarstku Apple Watcha, a na twarzy maskę, która blokuje FaceID. Teraz czas na domyślny odtwarzacz multimediów.

W przypadku nowej wersji iOS będziemy mogli odtwarzać muzykę w domyślnym odtwarzaczu, jakim może być Spotify. Będzie możliwe wydawanie poleceń głosowych Siri. Teraz było tak, że Siri odtwarzała nam muzykę za pomocą aplikacji Muzyka na iOS. Wszystkie informacji na ten temat pojawiły się na niezastąpionym Reddit. Możemy tam przeczytać jednego z forumowiczów:

„Poprosiłem Siri, aby zagrał artystę bez określania Spotify i powiedziała mi, że będzie potrzebowała dostępu do mojego konta Spotify i zapytała, czy zezwolę na dostęp. Odpowiedziałem tak i piosenka zagrała. Teraz każde polecenie kontroluje Spotify, nawet jeśli nie zostało wspomniane. Świetny ruch”.

reddit.com
reddit.com

Genialne rozwiązanie, które powinno być już dawno dostępne na urządzeniach z iOS. Wersja 14.5 powinna pojawić się w najbliższych dniach, nie tak dawno wypuszczono wersję beta, skąd właśnie pochodzą powyższe informacje.