Nowy IOS 12.1 może nie wszystkim przypaść do gustu

Nowy IOS 12.1 może nie wszystkim przypaść do gustu

Opublikowano 29.10.2018 13:45 Aktualizacja: 29.10.2018 15:18 -


W przededniu premiery nowej aktualizacji systemu Apple okazuje się, że jedna z głównych jej funkcji nie będzie dostępna dla wszystkich użytkowników.

Nowa, oznaczona cyframi 12.1 aktualizacja systemu iOS zostanie oddana do dyspozycji użytkowników jeszcze w tym miesiącu. Podczas gdy niektórzy użytkownicy nie mogą doczekać się nadchodzących nowości i bug fixów, inni prawdopodobnie są nieco rozczarowani. Jak niektórzy zapewne się domyślają, chodzi o szumnie zapowiadaną funkcję grupowych połączeń wideo w Face Time.

Wydany przed kilkoma dniami podręcznik użytkownika iOS 12.1 potwierdza, że funkcja nie będzie dostępna dla wielu iPhone’ów i iPadów. W tym także urządzeń, które są kompatybilne z iOS 12. Lista wykluczonych urządzeń jest dość długa. Znajdują się na niej m.in. iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4 i 6. generacji oraz iPod Touch.

Apple nie wspomina nic o przyczynach takiego rozwiązania, jednak przypuszcza się, że ma to bezpośredni związek z wydajnością urządzeń. Grupowe rozmowy wideo FaceTime wymagają nowiem dużej mocy obliczeniowej. Tak dużej, że żadne urządzenia z chipsetem A8 (lub wcześniejszym) mogą nie być w stanie temu sprostać. Firma zapewnia, że pracuje nad tym, by posiadacze iPhonów 5S, 6 i 6 Plus mogli korzystać chociażby z funkcji audio w Group Face Time. Tylko, czy wciąż można mówić tu o funkcji Face Time, jeśli rozmowie nie będzie towarzyszył obraz?

ios 12.1 do pobrania jeszcze w tym miesiącu

Poza wspomnianymi połączeniami grupowymi w ramach Face Time nowa aktualizacja IOS przyniesie także kilka innych nowości. Ciekawie zapowiada się m.in. wsparcie dla funkcji eSIM oraz możliwość zmiany głębi ostrości obrazu w trakcie robienia zdjęć. Do dyspozycji użytkowników zostanie udostępnionych także 70 nowych emoji. Opis nowych funkcji można znaleźć w zaktualizowanym podręczniku użytkowania iPhone, który jest do pobrania tutaj.

Nowa aktualizacja IOS powinna stać się ogólnie dostępna już 30 października. Wtedy to odbędzie się kolejna konferencja Apple, podczas której zostaną zaprezentowane nowe iPady i MacBooki, a także nowe, odświeżone słuchawki AirPods.

Wieści z Rozładowani.pl