W przededniu premiery nowej aktualizacji systemu Apple okazuje się, że jedna z głównych jej funkcji nie będzie dostępna dla wszystkich użytkowników.

Nowa, oznaczona cyframi 12.1 aktualizacja systemu iOS zostanie oddana do dyspozycji użytkowników jeszcze w tym miesiącu. Podczas gdy niektórzy użytkownicy nie mogą doczekać się nadchodzących nowości i bug fixów, inni prawdopodobnie są nieco rozczarowani. Jak niektórzy zapewne się domyślają, chodzi o szumnie zapowiadaną funkcję grupowych połączeń wideo w Face Time.

group face time

Wydany przed kilkoma dniami podręcznik użytkownika iOS 12.1 potwierdza, że funkcja nie będzie dostępna dla wielu iPhone’ów i iPadów. W tym także urządzeń, które są kompatybilne z iOS 12. Lista wykluczonych urządzeń jest dość długa. Znajdują się na niej m.in. iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4 i 6. generacji oraz iPod Touch.

R E K L A M A

Apple nie wspomina nic o przyczynach takiego rozwiązania, jednak przypuszcza się, że ma to bezpośredni związek z wydajnością urządzeń. Grupowe rozmowy wideo FaceTime wymagają nowiem dużej mocy obliczeniowej. Tak dużej, że żadne urządzenia z chipsetem A8 (lub wcześniejszym) mogą nie być w stanie temu sprostać. Firma zapewnia, że pracuje nad tym, by posiadacze iPhonów 5S, 6 i 6 Plus mogli korzystać chociażby z funkcji audio w Group Face Time. Tylko, czy wciąż można mówić tu o funkcji Face Time, jeśli rozmowie nie będzie towarzyszył obraz?

ios 12.1 do pobrania jeszcze w tym miesiącu

Poza wspomnianymi połączeniami grupowymi w ramach Face Time nowa aktualizacja IOS przyniesie także kilka innych nowości. Ciekawie zapowiada się m.in. wsparcie dla funkcji eSIM oraz możliwość zmiany głębi ostrości obrazu w trakcie robienia zdjęć. Do dyspozycji użytkowników zostanie udostępnionych także 70 nowych emoji. Opis nowych funkcji można znaleźć w zaktualizowanym podręczniku użytkowania iPhone, który jest do pobrania tutaj.

ios 12 1 nowosci

Nowa aktualizacja IOS powinna stać się ogólnie dostępna już 30 października. Wtedy to odbędzie się kolejna konferencja Apple, podczas której zostaną zaprezentowane nowe iPady i MacBooki, a także nowe, odświeżone słuchawki AirPods.


Posłuchaj nas!