Nowy interfejs Disqusa

Nowy interfejs Disqusa

Opublikowano 8.03.2012 9:48 -


Chyba każdy kojarzy system komentarzy Disqus. W ostatnich dniach doczekaliśmy się  zmiany interface’u graficznego moderowania komentarzy serwisu. Czy jest lepiej? Trudno wyczuć. Trochę się zmieniło, więc wypada to zaznaczyć, tym bardziej, że zmiany chyba nie wyszły najlepiej – jest parę rzeczy do których można by się przyczepić ze względu na ich niewygodę.

Przede wszystkim zmieniono położenie sidebaru – teraz jest po prawej stronie. Zmiana typowo kosmetyczna, bo tak naprawdę to nikomu nie przeszkadzał on z lewej strony, no ale skoro designer tak zdecydował, to tak mamy. Następnie podgląd użytkowników – teraz, gdy będziemy chcieli sprawdzić dane użytkownika, który napisał komentarz na naszej stronie, to po kliknięciu w jego avatar czy też nick, zostanie otwarty widget w sidebarze, który pokaże nam ilość jego komentarzy, kiedy dołączył do Disqus, a także jego reputację. Widget ten jest dosyć dziwny, bo po zjechaniu w niższe partie listy komentarzy, rozciąga się, by nadążyć za nami – nie dało się zrobić, by ładnie zjeżdżał?

Ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie sterowania strona za pomocą klawiatury. Od teraz możemy poruszać się po liście komentarzy za pomocą klawiszy, a także moderować je w ten sposób. Co do wybranych klawiszy, to też jest dosyć dziwnie – niby są intuicyjne, bo są to pierwsze litery słów kluczowych dla działania (J, K, O, X, D, S oraz ?), jednak gdy spróbowałem z nich korzystać, to okazało się, że jest to rozwiązanie stosunkowo niewygodne, bo ułożenie klawiszy funkcyjnych jest niesymetryczne.

Podsumowując jest nie najgorzej i w sumie, to dobrze, że Disqus robi coś z tym interface’em, bo wcześniej nie było czego chwalić w sumie. Ale gdybym miał wystawić ocenę, to powiedziałbym “bardzo dobrze, siadaj, +3”.

Autor: Konrad Przydział

Wieści z Rozładowani.pl