Nowy iMac z ekranem w stylu Apple Pro Display XDR

Opublikowano 10.06.2020 15:38 Aktualizacja: 10.06.2020 15:57 -


Zmiany w produktach Apple zazwyczaj nie są "przełomowe", ale jak już firma z Cupertino zdecyduje się na zmianę, to jest na co popatrzeć. Podczas WWDC powinniśmy poznać nowego iMaca, który wyglądem będzie przypominał iPada Pro i Pro Display XDR!

Zbliżający się event WWDC, czyli Worldwide Developers Conference to coroczna konferencja organizowana przez Apple, w której trakcie firma popisuje się nowymi produktami. Tym razem, ze względu na pandemię COVID-19, prezentacje odbędą się tylko online. Nie oznacza to jednak, że nie ma na co czekać - kolejne przecieki wskazują na długo oczekiwaną zmianę!

Zrzut ekranu 2020 06 10 o 15.27.58

Niezbyt często, ale za to jak już odświeżą...

Komputer domowy, jakim jest iMac, nie doczekał się odświeżenia już od dawna. Aktualnie w ofercie są dwa modele - 21.5" i 27" - i oba mają wyjątkowo szerokie ramki wokół ekranu, a do tego oferują raczej przestarzałe dyski twarde czy procesory poprzednich generacji. Na szczęście za niecałe dwa tygodnie podczas WWDC mamy obejrzeć nowego iMaca:

Według przecieków komputer zyska dużo cieńsze ramki (Pro Display XDR to niemal "sam ekran"), wygląd podobny do iPada Pro (a więc zapewne "kwadratowe" krawędzie jak w iPhone 12) i czip T2, który poprawia zabezpieczenia i integrację systemu. Do tego odejście od fusion drive, a więc połączenia dysków HDD i SSD - zapewne w kierunku pełnego przejścia na pamięć nowszego rodzaju.

Xiaomi Mi Band 5 już jest na Gearbest, dwa dni przed premierą!

Dickson wspomina też o kartach graficznych z serii AMD Navi zaprezentowanych w zeszłym roku. Teoretycznie nie wiadomo jak będzie z procesorami. Według MacRumors, podczas WWDC Apple ma też ogłosić przejście na własne mózgi ARM i odejście od wykorzystywania kolejnych generacji Intel i3/i5/i7. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zobaczymy jednak iMaca z czipami Intela 10. generacji, a dopiero od 2021 roku z serią A.

Zrzut ekranu 2020 06 10 o 15.27.45

Kamerka schowana?

W związku ze zmniejszeniem ramek urosnąć powinny też same ekrany. Aktualne 21.5" i 27" zostaną zastąpione przez 23" i 30" lub 32" w rozdzielczości 6K (6016 x 3384) zastosowanej już w Pro Display XDR. W takim wypadku musi się też znaleźć miejsce na kamerkę internetową... Czyżby Apple planował schować ją pod ekran, jak sugerują rendery? Użytkownicy iMaców muszą już zacierać ręce w oczekiwaniu na WWDC...

Wirtualne grupowe selfie…? Apple zaskakuje patentem

Rendery projektu nowego iMaca w wykonaniu Xhakomo Doda.

Wieści z Rozładowani.pl