Samsung Galaxy Watch miał swoją prezentację kilka dni temu i jest oficjalnym następcą Samsung Gear S3, którego zresztą posiadam. Oczekiwałem od niego nowości, a otrzymałem delikatny lifting. Czy to już kres rozwoju inteligentnych zegarków?

Pierwsze modele smart zegarków, zwiastowały duże zmiany na rynku mobile, na którym miałyby z czasem przejąć prym w urządzeniach przenośnych. Wszystko wyglądało bardzo dobrze, do momentu wejścia urządzeń na rynek, kiedy to okazało się, że ich możliwości są mocno ograniczone względem tych znanych z telefonów. Wtedy odpowiadano – „w przyszłości…”. Co więc mamy w owej przyszłości? Moim zdaniem nic nowego.

SAMSUNG GALAXY WATCH

Jesteśmy świeżo po prezentacji przyszłości, która stała się teraźniejszością. Najnowsze urządzenie na przekór wszystkim plotkom dalej pracuje na systemie Tizen OS w najnowszej odsłonie 4.0.

R E K L A M A

galaxy watch 1 1

Galaxy Watch występuje w kilku wariacjach: o kopercie 46mm (z ekranem 1,3″) albo 42mm (ekran 1,2″) i konfiguracji BT+WiFi albo BT+WiFi+LTE. Daje nam to sumarycznie 4 warianty, ale w Polsce dostępne będą tylko 2. Wersja LTE będzie dostępna tylko w krajach obsługujących eSIM.

Samsung Galaxy Note 9 tuż przed premierą wiemy już o nim niemal wszystko

Główne różnice pomiędzy 2 wielkościami to bateria, która może mieć 472mAh albo 270mAh, oraz paleta dostępnych kolorów. W dużej wersji dostępna jest jedna wersja kolorystyczna srebrnej koperty z czarnym pokrętłem sterującym, zwanym też bezel. Mniejsza opcja 42mm może być całkowicie czarna albo bardzo ładna złota, dedykowana kobietom.

galaxy watch 2

Cała reszta podzespołów pozostaje stała nie zależnie jaki kolor podoba nam się najbardziej. Znajdziemy tutaj Exynos 9110 o taktowaniu 1,15GHz z 768MB RAM i 4 GB pamięci flash.

CO NOWEGO WZGLĘDEM S3?

  1. Główna zmiana to czas pracy na baterii. Zespół bateria + procesor pozwala pracować urządzeniu do 6-ciu dni pracy (wg producenta).
  2. Powłoka ochronna Gorilla Glass DX+
  3. Wykrywanie większej ilości ćwiczeń (do 39 rodzajów)

I to by było na tyle. Cała reszta to delikatny lifting pomiędzy S3 a Galaxy Watch.

Swojego czasu miałem duży dylemat czy warto zmienić Gear S2 na S3. Tutaj przekonał mnie GPS wewnątrz zegarka oraz większy ekran. W przypadku S3 vs Watch nie mam wątpliwości, że nie. Największy atut, a więc większa bateria nie ma przełożenia na wygodę funkcjonowania, ponieważ i tak większość odkłada zegarek na podstawkę codziennie wieczorem.

Flagowce Samsunga będą dysponowały jeszcze lepszymi aparatami!

PODSUMOWANIE

Obserwując zmiany w najnowszych odsłonach Apple Watch, Samsung Gear oraz firm modowych jak Michel Kors, mam nieodparte wrażenie, że dotarliśmy do technologicznej ściany. Nie pozwala ona nam stworzyć coś więcej niż to, co znamy dziś.

Są 2 opcje albo stworzymy bransoletki dzięki elastycznym ekranom (wątpliwe), albo po prostu o nich zapomnimy z powodu braku postępu.


Posłuchaj nas!