Nowy film o Jokerze z… Joaquinem Phoenixem

Nowy film o Jokerze z… Joaquinem Phoenixem

Opublikowano 13.07.2018 9:06 -


Filmowy świat DC nie cieszy się taką popularnością, jak kolejne fazy MCU. Wszystko za sprawą niekoniecznie przemyślanych wyborów i zbyt późnego zorientowania się w oczekiwaniach widzów. Co do przyszłości DC krążyło wiele plotek. Dzisiaj możemy już potwierdzić przynajmniej jedną, dotyczącą Jokera.

Całkiem niedawno Warner Bros. ogłosiło, że zamierza stworzyć drugie, równoległe, mroczne uniwersum filmów na podstawie komiksów DC (DC Dark lub DC Black). Inicjatorem tejże nowej serii ma być produkcja opowiadająca o Jokerze, a konkretnie jego początkach. W rolę głównego bohatera ma się wcielić właśnie Joaquine Phoenix, dotąd kojarzony raczej z kinem arthouse’owym. Trzeba przyznać, że – szczególnie patrząc na jego wybitne aktorskie emplois – jest to wybór nader ciekawy i obiecujący. O ile nie zawiedzie scenariusz.

Tutaj warto zaznaczyć jeszcze jedną ciekawą rzecz, która po części może tłumaczyć zgodę Phoenixa na zaangażowanie się w podobny, popularny projekt. Rola Jokera, z uwagi na jego szalony charakter jest trudna – cienka jest bowiem granica między wyraźnym nakreśleniem, a przerysowaniem taki wyrazistej postaci. Film z nowego uniwersum DC będzie jednak originem, co oznacza, że może okazać się raczej obyczajowym dramatem (bardziej typowym dla aktora) niż fantastyczną, superbohaterską historią. Być może dopiero w ostatnich minutach dojdzie do przemiany protagonisty, toteż Phoenix może nawet nie mieć okazji wykazać się jako pełnokrwisty Joker. Przypuszczenia te zdaje się potwierdzać bardzo niski budżet produkcji – raptem 55 milionów.

Co w tej sytuacji z Jaredem Leto? Cóż, wciąż ma swoje „stare” uniwersum.

Wieści z Rozładowani.pl