Nowy Facebook - jak się zapisać do testów?

Nowy Facebook – jak się zapisać do testów?

Opublikowano 5.12.2019 21:39 -


Facebook nie jest serwisem, w którym co chwilę możemy zaobserwować wielkie zmiany graficzne, szczególnie w wersji desktop. Wkrótce jednak możemy spodziewać się największej zmiany w wyglądzie strony od lat – zobacz jak mieć do niej wcześniejszy dostęp.

Najwięcej, jeśli chodzi o wygląd na przestrzeni lat, zmieniło się oczywiście w aplikacji Facebooka. Jedną z ostatnich zmian było m.in. usunięcie licznika “lajków”. Serwis społecznościowy nie zapomina jednak o wersji w przeglądarce i szykuje sporą zmianę.ale

Przy okazji wprowadzenia nowej ikony Facebooka, mogliśmy też rzucić okiem na nowy wygląd strony. Teraz firma uruchomiła zapisy, które pojawiają się w specjalnej ramce dla małej grupy użytkowników.

Nowy Facebook – jak uzyskać dostęp?

Aby zarejestrować się do testów nowego designu Facebooka, nie trzeba jednak czekać, aż serwis wyśle do nas zaproszenie. Jedyne, co trzeba zrobić to wejść pod adres facebook.com/new, przejść na koniec strony i kliknąć przycisk zapisu.

Należy pamiętać, że do rejestracji konieczne jest oczywiście zalogowanie się na swoje konto w serwisie. Facebook obiecuje, że powiadomi nas, kiedy będziemy mogli wypróbować nowy wygląd.

Facebook w nowej, uprzątniętej odsłonie

Co prawda nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć nowego Facebooka w akcji, ale zrzuty ekranu zaprezentowane przez twórców dają mniej więcej pogląd na to, czego możemy się spodziewać. Przede wszystkim – będzie “czyściej”. Zrezygnowano z mnogości pól i zakładek. Zmienić ma się górne menu, które ograniczono do pola wyszukiwania oraz kilku ikon bliźniaczych do tych z wersji mobilnej.

Facebook obiecuje też większe fonty, aby poprawić czytelność, zmienią się tez nieco układy postów na stronie głównej oraz wygląd profili użytkowników. Co ciekawe, w planach jest też dark mode (w polskim tłumaczeniu – “tryb przyciemnienia”). Zdjęcia, relacje i filmy mają być za to pokazywane na pełnym ekranie, z minimalną ilością elementów dodatkowych.

Trzeba przyznać, że wygląda to ciekawie i na pewno wniesie świeżość do wyglądu serwisu. Wersji desktop bardzo przyda się taki redesign. Poniżej możecie zobaczyć kilka zrzutów ekranu:

Nowy Facebook – wygląd strony głównej po zalogowaniu
Nowy Facebook – wygląd strony głównej
Nowy Facebook – wygląd profilu użytkownika
Nowy Facebook – dark mode
Zdjęcia, relacje i filmy będą pokazywane na pełnym ekranie

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację