O tym, jak ciekawym i przydatnym urządzeniem bywa Chromecast, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Cieszy się ono popularnością wśród wielu użytkowników. Jego główną zasadą funkcjonowania jest umożliwianie bezprzewodowego strumieniowania obrazu i dźwięku z telefonu/tabletu/laptopa na telewizor. Jak wskazują doniesienia, niebawem możemy zobaczyć kolejną jego generację. Jednak tym razem towarzyszyć ma mu pilot. We wcześniejszych wersjach nie był on dostępny.

Google Chromecast z pilotem

Pilot do nowego Chromecasta sugeruje to, o czym już od dawna mówi się w sieci. Chromecast ma być nie tylko urządzeniem do strumieniowania bezprzewodowego, ale także wyposażonym w Android TV. Stąd zapewne pilot w jego wyposażeniu. Sam Chromecast pod względem wyglądu niewiele różni się od poprzednika. Koncepcja jest nadal taka sama. Proste urządzenie z wtyczką HDMI podłączaną do telewizora i portem USB do jego ładowania. Pilot w tym przypadku jest całkowitą nowością. Dzięki dostarczonym przez serwis WinFuture.de renderom możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał.

Pilot do Chromecasta

Pilot do nowego Chromecasta nie będzie jakimś rozbudowanym urządzeniem. Raczej minimalistycznym i estetycznym. Na zdjęciach można zauważyć, że w jego górnej części znajduje się D-Pad. Pod nim umieszczono łącznie 8 przycisków. W lewym rzędzie znajduje się przycisk powrotu, ekranu startowego, szybkiego dostępu do YouTube oraz wyłączenia. W prawym rzędzie ulokowano przycisk szybkiego dostępu do Asystenta Google, całkowitego wyciszenia, szybkiego dostępu do Netflixa oraz, najprawdopodobniej, potwierdzający wejście do opcji lub menu. Z kolei na prawym boku umieszczono przyciski do regulacji głośności.

30 września zobaczymy nowości od Google

Już 30 września przekonamy się, czy powyższe informacje zostaną potwierdzone. Na ten dzień bowiem zaplanowana została premiera nowych urządzeń od Google. Możemy się spodziewać, że oprócz nowego Chromecasta, zobaczymy Pixela 5, Pixela 4a 5G, a także nowy głośnik Nest. O nowościach od Google będziemy Was na bieżąco informować na łamach DailyWeb.

Źródło: WinFuture.de