Nowy 16-calowy MacBook Pro to nie jedyna nowość, jaką pokaże Apple

Nowy 16-calowy MacBook Pro to nie jedyna nowość, jaką pokaże Apple

Opublikowano 25.06.2019 8:19 -


Już we wrześniu Apple ma zamiar pokazać kilka nowych produktów. Pewnie wiele osób czeka na nowego iPhone’a, ale Apple przy okazji odświeży również swoją linię laptopów. Największą niespodzianką ma być nowy 16-calowy MacBook Pro. Modele Air oraz Pro 13 czeka delikatny lifting. Po cichu liczę też na inne nowe urządzenia.

Poniższe wiadomości to na razie tylko plotki, mają jednak solidne źródło w postaci raportu firmy IHS Markit (która działa też w naszym kraju) oraz w informacjach przekazanych przez analityka Ming-Chi Kuo. Prezentacja nowych modeli we wrześniu zmieniłaby aktualny plan wydawniczy Apple. Wcześniej nowe komputery widywaliśmy podczas październikowych premier. Chociaż i od tej tradycji zdarzały się odstępstwa.

Nowy MacBookPro z matrycą 16 cali

Ta informacja pochodzi od przedstawicieli firmy IHS Markit, która ma wielu specjalistów i znajduje się blisko łańcucha dostaw produktowych Apple. Według pozyskanych informacji nowy MacBook Pro zostanie wyposażony w 16-calową matrycę LCD od LG (a nie, jak sugerowano wcześniej, OLED). Jej rozdzielczość to 3072 × 1920 pikseli (MBP 15 ma matrycę 2880 × 1800 pikseli).

Apple MacBook Pro 16

Oprócz nowej matrycy możemy się spodziewać również nowych procesorów. Wcześniejsze plotki na temat tego modelu mówiły także o odświeżonym wyglądzie urządzenia. Czy będzie to pierwszy model z nowym wzornictwem? Tego nikt na razie nie zdradza.

Nowy MacBook Air oraz MacBook Pro 13

Odświeżony zostanie prawdopodobnie MacBook Pro 13 bez Touch Bar. Model nazywany potocznie „No Escape”, czyli ten z Touch Barem (w którym brak fizycznego klawisza Escape) odświeżony został w maju. Model nazywany „Escape” doczeka się w końcu nowych procesorów.

MacBook Air przeszedł prawdziwą metamorfozę w październiku zeszłego roku. To wtedy model zyskał matrycę Retina, procesor Intel 8-generacji, motylkową klawiaturę, Touch ID, większy trackpad, nowe kolory oraz porty Thunderbolt 3. Od tamtego czasu minęło już prawie 240 dni. Apple ma zamiar odświeżyć i ten model oferując nowe procesory.

Zastanawiam się, jakie zmiany dotkną zwykłego MacBooka. W końcu i ten musi się kiedyś pojawić, bo nie był aktualizowany już od prawie 750 dni. To w przypadku Apple jest dosyć dziwne. Czyżby ten model czekały większe zmiany? Zagadką pozostaje też nowy iMac Pro, chociaż tu jest nieco lepiej. Aktualny model zaprezentowano 557 dni temu.

Wieści z Rozładowani.pl