Dziś odbyła się europejska premiera produktów Xiaomi. Jednym z nich jest opaska Xiaomi Mi Band 5, już jakiś czas dostępna na rynku chińskim.

Nowości Xiaomi – poznaj Mi True Wireless Earphones 2 Basic za śmiesznie niską cenę

Nowa Xiaomi Mi Band 5 ma wyświetlacz większy niż w poprzednim modelu. Zamontowano tutaj 1,1’ wyświetlacz Amoled. Prezentuje on wszystkie podstawowe informacje w jednym miejscu. Oprócz godziny wyświetlana jest liczba zrobionych kroków oraz puls, jednak użytkownik może dostosować wyświetlanie danych, na których mu zależy. Po tapnięciu w wyświetlacz możliwe jest przejście do widoku aktywności z ostatnich 7 dni. Oprócz tego dostępne jest 65 kolorowych tarcz, także każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie, pojawiają się także dynamiczne motywy. 

miband5

Wodoodporność i bateria

Mi Band 5 jest wodoodporny, a Xiaomi podaje, że można się z nim zanurzyć na 50 metrów głębokości. Według zapewnień producenta bateria wytrzymuje 14 dni na jednym ładowaniu. Podczas prezentacji porównano ją do baterii w Fitbit Inspire HR, która wytrzymuje 5 dni. Baterię w Mi Band 5 będzie można bez wyjmowania pastylki z opaski. Producent zdecydował się bowiem na ładowanie magnetyczne. 

miband5 bateria

Tryby ćwiczeń i puls

Nowa opaska obsługuje łącznie 11 trybów ćwiczeń, które można wykonywać w domu lub poza nim. Xiaomi wskazuje, że w Mi Band 5 został zamontowany czuły sensor PPG odczytujący puls, a jest on 50% dokładniejszy niż w poprzedniej wersji opaski. 

Nowości Xiaomi – trzy nowe smartfony serii Redmi 9

Monitorowanie snu

Ponadto, Mi Band 5 będzie lepiej monitorował sen. Opaska umożliwi śledzenie fazy snu REM. Co ciekawe, wprowadzono 24-godzinne monitorowanie snu, także drzemki w ciągu dnia również znajdą swoje odzwierciedlenie w danych, które znajdziemy w aplikacji. 

miband5 h

Sterowanie aparatem i monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Nowością w Mi Band 5 jest również możliwość sterowania aparatem smartfona. Teraz będzie można robić sobie selfie z telefonem umieszczonym na statywie lub kijku do selfie i wykorzystamy do tego Mi Banda 5. Opaska śledzić będzie także cykl menstruacyjny. 

Cena Mi Band 5

Cena Xiaomi Mi Band 5 w wersji globalnej opiewa na 39.99 Euro. W przedsprzedaży będzie można kupić opaskę za 34.99 Euro. W Polsce cena wyniesie 179 zł. Przedsprzedaż rozpocznie się 20 lipca o 9:00. Do 21 lipca do godziny 9:00 rano lub wyczerpania zapasów możliwy będzie zakup opaski w niższej cenie wynoszącej 159 zł. 

Nowości Xiaomi – Mi TV Stick to Android TV, który zmieści się w kieszeni

Konferencja Xiaomi trwa. Zaprezentowano już:

O następnych sprzętach piszemy na bieżąco, zbierając dla Was najważniejsze informacje. Wszystkie teksty będziemy także aktualizować o zdjęcia