Mi Band 5 w wersji globalnej zaprezentowane!

Opublikowano 15.07.2020 14:42 Aktualizacja: 15.07.2020 20:40 -


Dziś odbyła się europejska premiera produktów Xiaomi. Jednym z nich jest opaska Xiaomi Mi Band 5, już jakiś czas dostępna na rynku chińskim.

Opaska Xiaomi Mi Band jest najpopularniejszym urządzeniem wearables na świecie. Xiaomi chwali się, że sprzedano 100 milionów urządzeń wearables. Opaska jest doceniana na świecie.

Nowości Xiaomi – poznaj Mi True Wireless Earphones 2 za śmiesznie niską cenę

Nowa Xiaomi Mi Band 5 ma wyświetlacz większy niż w poprzednim modelu. Zamontowano tutaj 1,1’ wyświetlacz Amoled. Prezentuje on wszystkie podstawowe informacje w jednym miejscu. Oprócz godziny wyświetlana jest liczba zrobionych kroków oraz puls, jednak użytkownik może dostosować wyświetlanie danych, na których mu zależy. Po tapnięciu w wyświetlacz możliwe jest przejście do widoku aktywności z ostatnich 7 dni. Oprócz tego dostępne jest 65 kolorowych tarcz, także każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie, pojawiają się także dynamiczne motywy. 

miband5

Wodoodporność i bateria

Mi Band 5 jest wodoodporny, a Xiaomi podaje, że można się z nim zanurzyć na 50 metrów głębokości. Według zapewnień producenta bateria wytrzymuje 14 dni na jednym ładowaniu. Podczas prezentacji porównano ją do baterii w Fitbit Inspire HR, która wytrzymuje 5 dni. Baterię w Mi Band 5 będzie można bez wyjmowania pastylki z opaski. Producent zdecydował się bowiem na ładowanie magnetyczne. 

miband5 bateria

Tryby ćwiczeń i puls

Nowa opaska obsługuje łącznie 11 trybów ćwiczeń, które można wykonywać w domu lub poza nim. Xiaomi wskazuje, że w Mi Band 5 został zamontowany czuły sensor PPG odczytujący puls, a jest on 50% dokładniejszy niż w poprzedniej wersji opaski. 

Nowości Xiaomi – trzy nowe smartfony serii Redmi 9

Monitorowanie snu

Ponadto, Mi Band 5 będzie lepiej monitorował sen. Opaska umożliwi śledzenie fazy snu REM. Co ciekawe, wprowadzono 24-godzinne monitorowanie snu, także drzemki w ciągu dnia również znajdą swoje odzwierciedlenie w danych, które znajdziemy w aplikacji. 

miband5 h

Sterowanie aparatem i monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Nowością w Mi Band 5 jest również możliwość sterowania aparatem smartfona. Teraz będzie można robić sobie selfie z telefonem umieszczonym na statywie lub kijku do selfie i wykorzystamy do tego Mi Banda 5. Opaska śledzić będzie także cykl menstruacyjny. 

Cena Mi Band 5

Cena Xiaomi Mi Band 5 w wersji globalnej opiewa na 39.99 Euro. W przedsprzedaży będzie można kupić opaskę za 34.99 Euro. W Polsce cena wyniesie 179 zł. Przedsprzedaż rozpocznie się 20 lipca o 9:00. Do 21 lipca do godziny 9:00 rano lub wyczerpania zapasów możliwy będzie zakup opaski w niższej cenie wynoszącej 159 zł. 

Nowości Xiaomi – Mi TV Stick to Android TV, który zmieści się w kieszeni

Konferencja Xiaomi trwa. Zaprezentowano już:

O następnych sprzętach piszemy na bieżąco, zbierając dla Was najważniejsze informacje. Wszystkie teksty będziemy także aktualizować o zdjęcia

Wieści z Rozładowani.pl