Wśród platform do streamingu muzyki możemy zauważyć, że co chwila pojawiają się jakieś nowości. Ostatnio głównie informowaliśmy o Spotify i działaniach związanych z rozwojem aplikacji mobilnych, a także podcastami. Na łamach DailyWeb mogliście też przeczytać o tym, że Google zamyka usługę streamingową Muzyka Google Play. Użytkownicy mogą przenieść się z niej do YouTube Music. To właśnie w tej ostatniej aplikacji zostaną wdrożone zmiany.

youtube music

YouTube Music zyskuje pasek aktywności

YouTube poinformował, że aplikacja do streamingu muzyki zostanie trochę odświeżona. Na stronie głównej YouTube Music zagości pasek aktywności. Ma to być ułatwienie dostępu do muzyki przygotowanej dla konkretnych czynności. Wśród nich są takie jak: trening, skupienie, relaks oraz dojazdy. Tym samym po przejściu w którąkolwiek z aktywności, otrzymujemy dostęp do dedykowanych playlist, miksów, a także rekomendacji. Wszystkie oczywiście powiązane z tematem przewodnim aktywności. Oprócz tego na stronie głównej YouTube Music pojawiają się spersonalizowane playlisty. Konkretnie jest ich maksymalnie 7. Takie rozwiązanie znamy już z konkurencyjnych usług, jak np. Spotify. Każda z playlist to oddzielny gatunek muzyczny, którego słucha użytkownik aplikacji. Oddzielną propozycję stanowi My Supermix. Można znaleźć na niej utwory z różnych gatunków muzycznych polubionych przez użytkownika.

youtube music app

Likwidacja Muzyka Google Play

Jak wspominałem wyżej, Google zaplanowało likwidację usługi Muzyka Google Play.

Można było się spodziewać zamknięcia usługi i aplikacji Muzyka Google Play, bo już od dłuższego czasu firma promuje YouTube Music. Jednak takie rzeczy producent smartfonów Pixel, załatwia oficjalnie. Doczekaliśmy się więc komunikatu, w którym firma informuje o zamknięciu Muzyka Google Play oraz możliwości przeniesienia dotychczasowych zasobów do YouTube Music. Muzyka Google Play zniknie do grudnia 2020 r. Do tego czasu stopniowo będą wyłączane kolejne jej funkcje, a całkowite korzystanie z usługi i aplikacji nie będzie możliwe już od października. Zatem co robić? Jak żyć? W pełni szczęścia i harmonii. A jeśli faktycznie jesteście lub byliście użytkownikami Muzyka Google Play, ale nadal macie tam ważne dla siebie zasoby, to już od sierpnia możecie je przenosić do YouTube Music. Warto pamiętać, że proces ten można wykonać tylko do grudnia tego roku, potem wszystko przepadnie wraz z aplikacją i “nie będzie niczego”. Można także w tym czasie skorzystać z Google Takeout, żeby wyeksportować swoje dane, a potem zaimportować je w YouTube Music.

Źródło: YouTube