Nowości w WhatsApp. Pojawią się animowane naklejki, kody QR i inne funkcje

WhatsApp, czyli jeden z najpopularniejszych komunikatorów, zyska nowe funkcje. Aktualizacje pojawią się w ciągu najbliższych tygodni.

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na smartfony. Należąca do Facebooka aplikacja zyskuje coraz to nowe funkcje. Teraz zapowiedziano kolejne. Mowa o nowym pakiecie animowanych naklejek, kodach QR, ciemnym trybie dla WhatsApp Web oraz WhatsApp na pulpit, ulepszeniach połączeń wideo, a także statusach w systemie KaiOS.

Nowe animowane naklejki

Użytkownicy WhatsApp niebawem będą mogli wykorzystywać nowy pakiet animowanych naklejek w trakcie rozmów. Już teraz możemy przeczytać na blogu WhatsApp, że w konwersacjach wykorzystywane są miliardy takich metod komunikacji. Czy to komuś potrzebne? Może są fani tego typu komunikacji, jednak ja do nich nie należę. Jestem tradycjonalistą pod tym względem i wolę napisać kilka słów, niż przesłać animowaną naklejkę.

Dodawanie kontaktów poprzez kod QR

Dodawanie nowych kontaktów będzie możliwe dzięki skanowaniu kodu QR. Dotychczas dodawanie całkowicie nowych kontaktów odbywa się za pośrednictwem manualnego wprowadzania cyfr, czyli i tak musimy od kogoś uzyskać numer telefonu. Zmiana na kody QR usprawni ten proces.

Tryb ciemnego motywu

Jestem fanem ciemnego motywu, co już wyrażałem na łamach DailyWeb. Dlatego też cieszę się z wprowadzenia takiego trybu w webowej oraz desktopowej wersji komunikatora.

Zmiany w grupowych połączeniach wideo

Grupowe połączenia wideo zyskają nową możliwość. Może w nich uczestniczyć maksymalnie 8 osób, więc komunikacja z taką grupą wykorzystując ekran smartfona, może być utrudniona, bowiem wszystkie okienka z twarzami naszych rozmówców są dość małe. Rozwiązaniem tego problemu jest nowa możliwość, czyli powiększanie do pełnego ekranu wideo użytkownika, z którym chcemy aktualnie rozmawiać lub wysłuchać co ma do powiedzenia. Ponadto w rozmowach grupowych, w których znajduje się 8 osób, pojawi się w widocznym miejscu ikonka umożliwiająca szybsze nawiązanie połączenia wideo.

Statusy w KaiOS

Użytkownicy aplikacji WhatsApp na systemie KaiOS będą mogli wysyłać aktualizacje statusu, które znikną po 24 godzinach.

Czy te funkcje są niezbędne? O ile tryb ciemny oraz powiększanie okienka z jednym rozmówcą do pełnego ekranu w trakcie grupowego wideo wydają mi się potrzbne, o tyle nowe animowane naklejki, czy kod QR niekoniecznie. Może dlatego, że jestem tradycjonalistą, to nie jarają mnie nowe naklejki i wprowadzanie kontaktów poprzez kod QR, i tak zawsze dodaję numery telefonów manualnie, klepiąc cyfrę po cyfrze.

Źródło: WhatsApp

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Jarosław Konstantynowicz

Powiązane

Ech… Apple daje nowe procesory do iMaca, ale bez zmian w designie

Pomimo przecieków mówiących o "inspiracji iPadem Pro", nowy iMac z zewnątrz nie różni się od…

5 sierpnia, 2020

Szukasz platformy, na której możesz stworzyć i sprzedawać swój kurs online? Wybierz eduj.pl i zgarniaj nawet 98% prowizji!

W internecie znajdziemy wiele platform pozwalających na tworzenie i dystrybucję szkoleń online, czym więc różni…

5 sierpnia, 2020

Android Auto wreszcie w BMW! Powód do radości czy wstyd?

BMW, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się długą historią niemiecka marka, miała w swoim…

5 sierpnia, 2020

Nowości w WhatsApp: walka z dezinformacją i obsługa pokoi z Messenger Rooms

Facebook wprowadza kolejne nowości do swojego komunikatora WhatsApp. Użytkownicy aplikacji mobilnych będą mogli sprawdzać, czy…

5 sierpnia, 2020

Kiedy TikTok obrywa, Snapchat wprowadza znane z niego funkcje

Snapchat zapowiada wprowadzenie funkcji znanej z TikToka, czyli wykorzystania utworów muzyczny do nagrywanych filmów. Zostanie…

5 sierpnia, 2020

Canyon Grail:ON to nowy elektryczny gravel, który szokuje nie tylko kosmiczną ceną

Canyon to jedna z moich ulubionych marek produkujących rowery. Dlatego bardzo ucieszyła mnie premiera nowych…

5 sierpnia, 2020