WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na smartfony. Należąca do Facebooka aplikacja zyskuje coraz to nowe funkcje. Teraz zapowiedziano kolejne. Mowa o nowym pakiecie animowanych naklejek, kodach QR, ciemnym trybie dla WhatsApp Web oraz WhatsApp na pulpit, ulepszeniach połączeń wideo, a także statusach w systemie KaiOS.

Nowe animowane naklejki

Użytkownicy WhatsApp niebawem będą mogli wykorzystywać nowy pakiet animowanych naklejek w trakcie rozmów. Już teraz możemy przeczytać na blogu WhatsApp, że w konwersacjach wykorzystywane są miliardy takich metod komunikacji. Czy to komuś potrzebne? Może są fani tego typu komunikacji, jednak ja do nich nie należę. Jestem tradycjonalistą pod tym względem i wolę napisać kilka słów, niż przesłać animowaną naklejkę.

Dodawanie kontaktów poprzez kod QR

Dodawanie nowych kontaktów będzie możliwe dzięki skanowaniu kodu QR. Dotychczas dodawanie całkowicie nowych kontaktów odbywa się za pośrednictwem manualnego wprowadzania cyfr, czyli i tak musimy od kogoś uzyskać numer telefonu. Zmiana na kody QR usprawni ten proces.

Tryb ciemnego motywu

Jestem fanem ciemnego motywu, co już wyrażałem na łamach DailyWeb. Dlatego też cieszę się z wprowadzenia takiego trybu w webowej oraz desktopowej wersji komunikatora.

dailyweb whatsapp nowosci zestawienie

Zmiany w grupowych połączeniach wideo

Grupowe połączenia wideo zyskają nową możliwość. Może w nich uczestniczyć maksymalnie 8 osób, więc komunikacja z taką grupą wykorzystując ekran smartfona, może być utrudniona, bowiem wszystkie okienka z twarzami naszych rozmówców są dość małe. Rozwiązaniem tego problemu jest nowa możliwość, czyli powiększanie do pełnego ekranu wideo użytkownika, z którym chcemy aktualnie rozmawiać lub wysłuchać co ma do powiedzenia. Ponadto w rozmowach grupowych, w których znajduje się 8 osób, pojawi się w widocznym miejscu ikonka umożliwiająca szybsze nawiązanie połączenia wideo.

Statusy w KaiOS

Użytkownicy aplikacji WhatsApp na systemie KaiOS będą mogli wysyłać aktualizacje statusu, które znikną po 24 godzinach.

Czy te funkcje są niezbędne? O ile tryb ciemny oraz powiększanie okienka z jednym rozmówcą do pełnego ekranu w trakcie grupowego wideo wydają mi się potrzbne, o tyle nowe animowane naklejki, czy kod QR niekoniecznie. Może dlatego, że jestem tradycjonalistą, to nie jarają mnie nowe naklejki i wprowadzanie kontaktów poprzez kod QR, i tak zawsze dodaję numery telefonów manualnie, klepiąc cyfrę po cyfrze.

Źródło: WhatsApp