Messenger zyskał właśnie dwie nowe funkcje. Wbrew oczekiwaniom twórców, użytkownicy aplikacji nie są jednak nimi zachwyceni.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Facebook wprowadził do swojego sztandarowego komunikatora dwie nowe funkcje. Pierwsza z nich, dotycząca przesyłania filmów wideo w rozdzielczości HD, wydaje się być naturalnym krokiem po tym, jak kilka tygodni temu udostępniono użytkownikom możliwość przesyłania zdjęć 4K. Druga nowość także dotyczy nowej formy medialnej, jaką są zdjęcia 360 stopni.

Korzystanie z obu opcji działa na identycznej zasadzie jak przesyłanie standardowych zdjęć czy filmów. Jak na razie Facebook nie zdecydował się na dodanie możliwości tworzenia wideo czy zdjęć 360 bezpośrednio w aplikacji. W obu przypadkach musimy zdać się w tym celu na inne narzędzia.

R E K L A M A

Messanger nowości

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Facebooka, zdjęcia z 360 stopni dostępne są dla użytkowników ze wszystkich szerokości geograficznych, zarówno w wersji aplikacji na Androida, jak i iOS. Niestety opcja wideo HD jest dostępna obecnie jedynie w wybranych krajach, nie wliczając w to Polski. Jeszcze nie wiadomo kiedy funkcja ta zostanie rozszerzona na inne kraje.

Czy kolejne funkcje Messengera są nam potrzebne?

Pierwsze reakcje na zaprezentowane nowości są raczej chłodne. Użytkownicy Messengera zarzucają Facebookowi nadmierne rozbudowanie aplikacji pod kątem funkcji, które nie są niezbędne w codziennej komunikacji. Sama aplikacja do lekkich z pewnością nie należy, a dodawanie kolejnych, potencjalnie zasobożernych dodatków z pewnością nie poprawia sytuacji.

Mozilla zrobiła wtyczkę, która skutecznie ochroni przed śledzeniem Facebooka

Messenger należy obecnie do ścisłej (niechlubnej) czołówki, jeśli chodzi o zajmowaną przestrzeń oraz zużycie baterii. Pewnym rozwiązaniem w tej kwestii jest postawienie na Messengera Lite — odchudzonej, pozbawionej zbędnych dodatków wersji aplikacji. Nie jest to jednak opcja dostępna dla wszystkich. Mimo zdjętej blokady regionalnej (Messenger Lite został stworzony z myślą o krajach rozwijających się), aplikacja wciąż dostępna jest jedynie na system Android.


Posłuchaj nas!