Nowości w HBO GO na weekend. Co obejrzeć?

Nowości w HBO GO na weekend. Co obejrzeć?

Opublikowano 2.08.2019 13:49 Aktualizacja: 13.06.2020 13:38 -


Stało się, nie ma już co zakłamywać rzeczywistości. Trzeba to jasno powiedzieć: połowa wakacji za nami. Zaraz zaczną spadać liście z drzew, dzień staje się coraz krótszy, a wieczory chłodniejsze. Netflix już znalazł rozwiązanie na ten sierpniowy marazm, a co na to HBO?

W serwisie pojawiło się właśnie kilka nowości, a kolejne lada chwila wskoczą na platformę. Przygotowałem pokrótce spis najważniejszych premier. Zobaczcie co nas czeka w najbliższych dniach w HBO GO.

Owieczki boże – sezon 1 (1.08.2019)

Mroczna opowieść o trzech, mieszkających na odległej wyspie zakonnicach i niechcianym gościu, który wkracza w ich życie i zmienia je raz na zawsze. W serwisie dostępne są już wszystkie cztery odcinki pierwszego sezonu.

Dziewczyny z kalendarza – film (1.08.2019)

Choć Chris (Helen Mirren) i Annie (Julie Walters) mają zupełnie odmienne charaktery, przyjaźnią się od lat. Kobiety mieszkają w małej miejscowości w Yorkshire. Kiedy mąż Annie umiera na białaczkę, Chris proponuje, by miejscowe koło Women’s Institute przygotowało specjalny kalendarz, a pozyskane fundusze przekazało na pobliski szpital. Pomysł nie jest nowy, ale Chris chce dodać do niego odrobinę pikanterii. Gospodynie mają mianowicie wystąpić w projekcie całkiem nago. Wieść o tej niezwykłej inicjatywie podchwytują kolejno lokalne, londyńskie i amerykańskie media. Wielki brytyjski hit z początku XXI wieku. Ciepła komedia o przedsiębiorczych kobietach z małego miasteczka, które decydują się na odważny krok. Ich śmiała inicjatywa przynosi im popularność. Zmienia również bardzo dynamikę ich wzajemnych relacji. Obraz w reżyserii wyróżnionego na Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance Nigela Cole’a (Joint Venture) to mieszanka znakomitego poczucia humoru oraz doskonałego kobiecego aktorstwa. W głównych rolach występują, takie gwiazdy jak m.in.: laureatka Oscara Helen Mirren (Szaleństwo Króla Jerzego), zdobywczyni Złotego Globu Julie Walters (Billy Elliot), wyróżniona dwiema nagrodami BAFTA Annette Crosbie (serial Jedną nogą w grobie) oraz Celia Imrie (Dziennik Bridget Jones).

Pearl Harbor – film (2.08.2019)

Rafe (Ben Affleck) i Danny (Josh Hartnett) są przyjaciółmi, którzy służą w lotnictwie. Rafe zakochuje się z wzajemnością w pięknej pielęgniarce ze szpitala wojskowego Evelyn (Kate Beckinsale). Mężczyzna zostaje jednak wysłany do Europy, aby wziąć udział w bitwie o Anglię. Wkrótce przychodzi wiadomość o jego śmierci. Zrozpaczeni Evelyn i Danny zostają przeniesieni do Pear Harbor na Hawajach. Kilka miesięcy później para nawiązuje romans… Widowiskowa opowieść o jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej, która zmieniła losy świata. Dwukrotny zdobywca Oscara Ben Affleck (Operacja Argo), Josh Hartnett (Helikopter w ogniu), Kate Beckinsale (Underworld), laureat Nagrody Akademii Cuba Gooding Jr. (Jerry Maguire) oraz zdobywca czterech Złotych Globów Jon Voight (Uciekający pociąg) występują w melodramacie w reżyserii Michaela Baya (Armageddon). Obraz zachwyca od strony realizacji. Pełen jest pojedynków i scen batalistycznych. Produkcja zarobiła blisko 450 mln dolarów na całym świecie i otrzymała Oscara w kategorii „najlepszy montaż”.

X-Men Geneza: Wolverine – film (2.08.2019)

XIX wiek. James Howlett, będąc jeszcze młodym chłopcem, w dramatycznych okolicznościach odkrywa swoje niezwykłe umiejętności. Razem ze swoim bratem Victorem postanawia rozpocząć nowe życie. Jako już dorośli mężczyźni obaj uczestniczą w kolejnych wojnach, gdzie dzięki nadludzkim zdolnościom pokonują kolejne przeszkody. Podczas jednej z akcji James (Hugh Jackman) poznaje prawdziwą naturę swego brata (Liev Schreiber) i przerażony postanawia odejść. Zatrudnia się jako drwal i żyje spokojnym życiem u boku ukochanej Kayly (Lynn Collins). Pewnego dnia Victor przerywa jednak jego idyllę… Nominowany do Oscara Hugh Jackman (Les Misérables: Nędznicy) powraca w kolejnym kinowym hicie. Tym razem twórcy opowieści o X-Menach przedstawiają widzom historię Wolverine’a. W filmie nie brakuje silnych emocji, trzymających w napięciu scen walki oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Za reżyserię obrazu odpowiadał Gavin Hood (Tsotsi, polskie W pustyni i w puszczy), a obsadzie – obok Jackmana – znaleźli się m.in. Liev Schreiber (Malowany welon), Danny Huston (Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi), Will.i.am (Be Cool) oraz Lynn Collins (Dom nad jeziorem). Produkcja zarobiła blisko 400 mln dolarów na całym świecie.

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie – film (2.08.2019)

Profesor X (James McAvoy), Wolverine (Hugh Jackman), Magneto (Michael Fassbender), Storm (Halle Berry) i Kitty Pryde (Ellen Page) spotykają się w klasztorze w Chinach, gdzie Xavier wyjaśnia, że niezwyciężeni Strażnicy zostali stworzeni przy użyciu DNA Mystique (Jennifer Lawrence). Kobieta została schwytana w 1973 roku, kiedy próbowała zamordować doktora Bolivara Traska. Dzięki zdolnościom Pryde, Wolverine zostaje przeniesiony do przeszłości, aby przekonać Mystique do zmiany planów. Czy uda mu się uratować mutantów i ich ludzkich przyjaciół przed zagładą? Widowiskowy film science fiction, który ukazuje dalsze losy X-Menów. Obraz został oparty na komiksie o tym samym tytule autorstwa Johna Byrne’a i Chrisa Claremonta. O widowiskowy charakter produkcji zadbał dwukrotnie nominowany do BAFTY reżyser Bryan Singer (Bohemian Rhapsody). Atutem obrazu jest jego gwiazdorska obsada. W głównych rolach pojawiają, takie sławy jak: nominowany do Oscara Hugh Jackman (Les Misérables: Nędznicy), nominowany do Złotego Globu James McAvoy (Pokuta), dwukrotnie wyróżniony nominacją do Nagrody Akademii Michael Fassbender (Zniewolony. 12 Years a Slave) oraz laureatki Oscara Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia) i Halle Berry (Czekając na wyrok).

X-Men: Pierwsza klasa – film (2.08.2019)

Lata sześćdziesiąte XX wieku. Napięcie między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim sięga zenitu. Obdarzony niezwykłymi zdolnościami telepatycznymi Charles Xavier (James McAvoy) uzyskuje tytuł profesora. Pracująca dla tajnej agencji rządowej Moira MacTaggert (Rose Byrne) prosi go o pomoc w odnalezieniu niejakiego Sebastiana Shawa (Kevin Bacon), który dąży do zaognienia konfliktu między mocarstwami. Xavier spotyka na swojej drodze Erika Lehnsherra (Michael Fassbender), który również ma niezwykłe zdolności. Razem zbierają grupę młodych ludzi, których uczą kontroli nad ich niezwykłymi mocami. Czy uda im się ochronić świat przed śmiertelnym niebezpieczeństwem? Widowiskowy film akcji ukazujący początki X-Menów. Reżyserem superprodukcji jest Matthew Vaughn (Kingsman: Tajne służby), a odtwórcami głównych ról niezwykle znani i lubiani aktorzy, tacy jak: nominowany do Złotego Globu James McAvoy (Pokuta), dwukrotnie wyróżniony nominacją do Nagrody Akademii Michael Fassbender (Zniewolony. 12 Years a Slave), Rose Byrne (Sąsiedzi), laureatka Oscara Jennifer Lawrence (Pamiętnik pozytywnego myślenia) oraz zdobywczyni dwóch nominacji do Złotego Globu January Jones (serial Mad Men). Produkcja zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie, a jej niewątpliwym atutem jest warstwa wizualna – w tym efekty specjalne. Obraz zarobił ponad 350 mln dolarów na całym świecie.

Wieści z Rozładowani.pl